Toncoin (TON) Nedir?

Toncoin (TON) Nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Toncoin (TON) Nedir?

Toncoin açık ağ genelinde kullanılan bir kripto para ünitesi ve direkt Telegram platformu üzerinden ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan bir projedir. TON herkesin kripto paralarla etkileşime girebileceği uygun bir yol sağlamayı gayeler.

Toncoin Nedir?

Toncoin (TON), son beş yılda çok ilgi gören ve spekülatif yatırım alan açık kaynaklı bir ağdır. Yenilikçi parçalama sistemi, Ethereum’dan (ETH) çok daha süratli saniye başına süreç (TPS) oranıyla ağı hızlandırır . Toncoin bugün kriptoda büyük bir isim olsa da kökenleri şaşırtan. Çünkü ağ, birinci iki yılında farklı bir isimle faaliyet gösterdi.

TON, şifreli iletileşme şirketi Telegram’daki geliştiriciler tarafından 2018 yılında geliştirilen bir Katman 1 blokzinciridir. Blokzincir başlangıçta Gram olarak isimlendirildi ve 2020’de süratli bir büyüme gördü. Gram’a daha fazla dikkat çekildikçe, sonunda ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ağın rüzgarını yakaladı ve Gram’ın bir menkul değer olduğuna karar verdi. Bu karara cevaben Telegram CEO’su Pavel Durov, blokzincirinden ayrıldı ve onu bağımsız bir kripto meraklıları kümesine devretti. Ağın ismi “Açık Ağ” olarak değiştirildi. Günümüzde TON vakfı tarafından geliştirilen TON, piyasa pahasına nazaran en güzel 25 kripto para ünitesi ortasındadır ve bir dizi farklı kullanım durumuna sahiptir.

BTC Piyasası: Toncoin (TON) Nedir? 1

Toncoin Kurucusu Kimdir?

Toncoin birinci olarak Nikolai ve Pavel Durov kardeşler tarafından Gram olarak kuruldu. Telegram grubu, 2020 yılına kadar Gram ağının geliştirilmesinden sorumluydu. Gram’ın maksadı, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) oluşturulabileceği bir ağ olmaktı. Başından beri proje açık kaynak kodluydu. Telegram grubu, yepyeni eserin yaratılmasındaki ağır işlerin birçoklarını üstlendi.

Telegram, bir blokzinciri ve kripto para ünitesi geliştirmek için garip bir şirket üzere görünse de, aslında epey mantıklıdır. Telegram, iletileşme uygulamasının güvenliğini sağlamak için kripto para üniteleri ile benzeri teknolojileri kullanır. Telegram, kullanıcıları bilgisayar korsanlarından korumak ve daha yüksek seviyede zımnilik sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır. Hükümetler bile Telegram’daki bildirileri okuyamaz. Bu ahlak, kripto ile tam olarak tıpkı çizgidedir.

TON Nereden ve Nasıl Alınır?

TON satın almak için öncelikle bu kripto para ünitesinin yer aldığı borsaları bilmek gerekir. Akabinde bu borsalardan birinde hesap oluşturmalısınız. Hesap oluşturup giriş yaptıktan sonra cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekir. Kredi, banka kartı yahut banka havalesi ile bakiye yükleyebilirsiniz. Sonrasında istenilen ölçüde TON satın alabilirsiniz. Satın alınan coin’leri soğuk yahut sıcak cüzdanda koruma edebilirsiniz.

TON aktüel fiyatı şu biçimdedir:

BTC Piyasası: Toncoin (TON) Nedir? 2

Toncoin (TON)

2.29 $

TON Hangi Borsalarda?

Toncoin satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki üzeredir:

 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Uniswap v3 (Ethereum)
 • Huobi
 • OKX
 • Bybit
 • Gate.io
 • Poloniex
 • MEXC
 • CoinEx
 • LBank
 • DigiFinex
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap