SHIB Coin, Bu Borsada ETH, ADA ve XRP’yi Geçti!

SHIB Coin, Bu Borsada ETH, ADA ve XRP’yi Geçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Coin, Bu Borsada ETH, ADA ve XRP’yi Geçti!

Shiba Inu (SHIB Coin), 2023 yılında yalnızca bir meme coin olmanın ötesine geçmek için çok çabaladı. Bu doğrultuda, kullanıcılarına daha fazla yarar sağlayan bir coin haline gelmesiyle büyük ilgi gördü. Bu SHIB’in kripto borsası WazirX’te ETH, XRP ve ADA üzere öteki büyük tokenlerden daha düzgün performans göstermesini de açıklıyor.

SHIB Coin, WazirX’te en çok süreç gören ikinci coin oldu

Hindistan merkezli kripto borsası WazirX, yılsonu raporunda SHIB’nin borsasında en çok süreç gören ikinci token olduğunu açıkladı. SHIB, bu süreçte ikinci en büyük kripto para Ethereum üzere öteki büyük tokenleri geride bıraktı. Borsada meme coin’den daha güzel performans gösteren tek kripto para Bitcoin oldu.

WazirX ayrıyeten, kullanıcılarının meme coin için sahip olduğu bilinen “yakınlığı” da vurguladı. Bilhassa SHIB Coin, 2022 yılında kripto borsasında en çok süreç gören tokenler ortasında üçüncü sırada yer aldı. O yıl, sırf Bitcoin ve USDT Shiba Inu’yu geçmeyi başardı. Bu ortada, USDT’nin ağdaki peer-to-peer (P2P) süreçleri kolaylaştırmak için kullanılan bir stablecoin olduğunu belirtmek gerekiyor. Farklı bir halde SHIB ve BTC, 2023 yılı boyunca WazirX’te tanınan olan iki token oldu. Her ikisi de kripto borsasındaki en tanınan birinci dört tokena ait aylık sıralamasında sabit kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Coin, Bu Borsada ETH, ADA ve XRP’yi Geçti! 1

XRP’nin popülerliği de giderek artıyor

Bu ortada, XRP, SHIB Coin ile birlikte ETH, TRX ve MATIC kripto borsasında en çok süreç gören birinci altı token listesini kapattı. Başka tokenların 2022’de listeye girdiği düşünüldüğünde, XRP tek yabancı yüz oldu. XRP’nin platformdaki popülaritesi Mayıs ayında artmaya başladı. Çünkü yıl içinde birinci defa WazirX’te en tanınan birinci dört ortasına girmeyi başardı. XRP’nin popülaritesi, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz Ripple’ın Temmuz ayında Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı dönüm noktası niteliğindeki zaferin akabinde süratle arttı. WazirX, bu olayın platformunda XRP için trade faaliyetlerinde büyük bir artışa yol açtığını belirtti.

SHIB Coin için hala kusursuz şeyler olacak

Shiba Inu takımının 2023’te kaydettiği kayda bedel başarılara karşın 2024’te yavaşlama üzere bir planı yok. Shiba Inu’nun Pazarlama Başkanı Lucie, geçtiğimiz günlerde takımın ekosistem için planlarını açıkladı. Bu planlar hiç elbet ekosistem için yükseliş manasına geliyor. Ayrıyeten, boğa koşusunun başlayacağı olası bir yılda SHIB’nin fiyatını potansiyel olarak artırması muhtemel.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Coin, Bu Borsada ETH, ADA ve XRP’yi Geçti! 2

Kripto analisti Crypto Kaleo da SHIB Coin için 2021’dekine emsal kıymetli bir ralliden bahsetti. Analist, bu rallinin ufukta olabileceğini ima etti. Lakin bu, ETH’nin mevcut fiyat aralığından çıkmasına bağlı. Bununla birlikte uzmanlara nazaran, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayının akabinde dikkatlerin ekosistemine çevrilmesiyle ETH’nin büyük karlar elde etmesinin beklendiği düşünüldüğünde, bu gereğince yakında gerçekleşebilir. Bu ortada, SHIB bu yazı sırasında günlük bazda %0,93’lük bir düşüşle 0,00001045 dolardan süreç görüyordu. Tanınan meme coin’i haftalık grafiğinde ise yaklaşık %5 kayıp gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap