Asyalı finans devinden çarpıcı 2024 trend kestirimleri

Asyalı finans devinden çarpıcı 2024 trend kestirimleri

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Asyalı finans devinden çarpıcı 2024 trend kestirimleri

HashKey Group Lideri Xiao Feng, 2024 yılında trend olacak kripto gelişmelerinde Ethereum (ETH) yükselişini birinci sıraya koydu.

2023 kripto para piyasası için sansasyonel bir yıldı. Kripto paralar spot Bitcoin ETF’lerin yaktığı boğa meşalesini takip ederek dikkat çeken yükselişlere imza attı. Bilhassa Solana blokzinciri 2023 yılına damga vurdu.

2023 yılının geride kalmasıyla yeni yıla yönelik varsayımlar de gelmeye başladı. Hong Kong merkezli dijital varlık şirketi HashKey Group’un lideri Xiao Feng yeni yılda beklediği kripto trendleri sıraladı.

HashKey Group Lideri Feng 2024 yılından umutlu

2024 yılında kripto kesiminin daha fazla adım atacağına inanan Feng, 2024 yılına dair çarpıcı kestirimlerde bulundu.

Feng, 2024 yılında çok konuşulacak ve ön plana çıkacak 10 trendi belirledi. Feng, 2024 yılındaki trendler listesine Ethereum (ETH) yükselişini birinci sıraya yerleştirdi. Feng’e nazaran yeni yılda Ethereum rakipsiz bir pozisyonda olacak.

Feng, ikinci trend kestirimini katman-2 blokzincirlerinden yana kullandı. Feng’e nazaran katman-2 teknolojisi daha fazla gelişecek ve kâfi olgunluğa erişecek. Feng, katman-2 projelerinin kullanım durumlarında somut adımların atılmasını bekliyor.

Feng’in listesinde üçüncü sırayı kripto iktisat aldı. Feng’e nazaran kripto iktisadı yükselişe geçecek ve isminden kelam ettirecek. HashKey Group Lideri Feng, Lightning Network’ün potansiyel ödeme tekniği olarak daha fazla kullanılmaya başlamasıyla 2024 yılında Bitcoin’in ekolojik gelişim göstereceğini söyledi. Feng’e nazaran yeni yılda Bitcoin ödeme sistemleri de trend olacak.

Feng’in 2024 trendler listesinde yer alan öteki gelişmeleri ise şu şekilde:

  • Yapay zeka ve Web3 iş birliğinin daha fazla arttığını göreceğiz. Blokzincir, yapay zekayla yürütülecek ve bu, daha fazla bilgi süreç gücünü ve süreçlerin kolaylaşmasını ön plana çıkaracak.
  • Geliştirici odaklı blokzincir ön plana çıkacak. Büyük blokzincirlerin geliştiricilerin oluşturduğu rekabet sonucunda ivme kazanacak.
  • Küresel iktisattaki çalkantılı süreçler, Bitcoin’deki yükselişin mantığını anlamaya yardımcı olacak. Birçokları Bitcoin yükselişindeki marjinal sebeplerin farkına varacak.
  • Dijital göçebelerin global yükselişi ön plana çıkacak. Ülkeler, global bilim ve teknoloji yarışında dijital göçebe vizelerini öne sürecek.
  • DePIN gerçek ve sanal dünyaları buluşturacak. Zincir dışı ve içi ögeleri birleştiren, gerçek dünya varlıklarıyla sanal dünya varlıkları ortasındaki çizgileri ortadan kaldıracak DePIN öne çıkacak.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap