Ethereum Holesky Testnet nedir?

Ethereum Holesky Testnet nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum Holesky Testnet nedir?

Holesky Testnet, Ethereum için stake etme, altyapı ve protokol geliştirmeyi test etmek için başvurulabilecek bir ağdır.

Holesky Testnet nedir?

Holsky, ismini Çek Cumhuriyeti’ndeki bir Prag mahallesinden alıyor. Ethereum evrimini sürdürürken, bu yeni test ağı, selefi Goerli’ye nazaran bir dizi mümkünlük ve uygunlaştırma sunuyor. Holesky’nin staking, altyapı ve protokol geliştirme için ana test ağı olarak Goerli’nin yerini alması planlanıyor.

Öte yandan, merkezi olmayan uygulamaların, akıllı mukavelelerin ve EVM ile ilgili öbür fonksiyonların test edilmesine girişenler için Sepolia, başvurulacak test ağı olmaya devam ediyor. Holesky, Ethereum’un en son birleştirilmiş genesis halka açık test ağıdır. Goerli’den devralınacak olan Holesky, hassas değerlendirmeler için ana ağ fonksiyonlarını yansıtarak kapsamlı stake denemeleri, altyapı değerlendirmeleri ve direkt protokol geliştirici testleri için özel olarak tasarlanmıştır.

BTC Piyasası: Ethereum Holesky Testnet nedir? 1

Holesky, Ethereum ana ağındaki doğrulayıcıların sayısını artırmayı ve değişikliklerin istikrarı nasıl etkilediğini test etmeyi amaçlamaktadır. Ethereum Vakfı’nın DevOps takımının Holesky için birkaç planı bulunur:

  • Ana Ethereum ağından iki kat daha fazla faal doğrulayıcıya sahip olarak ağı daha kapsamlı bir biçimde test etmek.
  • Sepolia test ağındaki prosedürleri kullanarak enflasyonun çalışma biçimini uygunlaştırmak.
  • Daha yeterli testler için 1 milyon doğrulayıcıdan oluşan güçlü bir temel ile başlayın.
  • Test ağının amaçlandığı üzere çalışmasını sağlamak için grupları bu doğrulayıcıların birçoklarını çalıştırmaya teşvik etmek ve her grubun yaklaşık 100.000 doğrulayıcıyı yönetim etmesini hedeflemek.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap