Testnet BNB (tBNB) nedir? tBNB ne için kullanılır?

Testnet BNB (tBNB) nedir? tBNB ne için kullanılır?

Paylaş
BTC Piyasası: Testnet BNB (tBNB) nedir? tBNB ne için kullanılır?

Testnet BNB, uygulamaların ana ağa dağıtılmadan evvel BCS ağında test edilmesini sağlayan bir uygulamadır. Ayrıyeten tBNB, opBNB AirDrop misyonlarını yerine getirmek için de kullanılabilir.

Testnet BNB nedir?

Testnet BNB, uygulamaları ana ağa dağıtılmadan evvel BSC test ağında test etmek için gereklidir. Testnet BNB’yi resmi BNB Akıllı Zincir kanalları yahut Quicknode ve Coinbase üzere öbür ortak kanallar aracılığıyla talep edebilirsiniz. Testnet BNB’yi opBNB airdrop misyonlarını yerine getirmek için de kullanabilirsiniz.

BSC Testnet Nedir?

BNB Akıllı Zinciri akıllı mukaveleleri ve merkezi olmayan uygulamaları takviyeler. Akıllı mukaveleler Web3 uygulamalarının nasıl çalıştığını tanımlar ve bu mukavelelerin ve destekledikleri uygulamaların BSC ana ağına yerleştirilmeden evvel kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından test edilmesi gerekir. Birebir formda, BSC ağında yapılan yeni güncellemelerin de ana ağa dağıtılmadan evvel testlerden geçmesi ve böylelikle lansmanın problemsiz bir halde gerçekleşmesi gerekir. Bir protokol ana ağa yerleştirildikten sonra, mali bedeli olan gerçek tokenlerin kullanılmasını gerektirecek ve bu da kullanıcıların ve geliştiricilerin mali kayıplarına neden olabilecektir.

BSC test ağı bu üzere durumlar için geliştirilmiştir. BSC test ağı, kullanıcıların ve geliştiricilerin fonlarını kaybetme riski olmadan uygulamaları test edebilecekleri bir oyun alanıdır. BSC ana ağı üzere, proje grubu üyelerinin doğrulayıcı rolünü oynadığı Proof of Stake mutabakat sistemi üzerinde çalışır.

Bununla birlikte, mali pahası olan gerçek tokenler yerine test tokenleri içerir. Bu test tokenları kanallardan fiyatsız olarak elde edilebildiğinden, geliştiriciler ve kullanıcılar potansiyel kayıplar konusunda endişelenmeden yeni uygulamaları özgürce deneyebilirler.

BTC Piyasası: Testnet BNB (tBNB) nedir? tBNB ne için kullanılır? 1

tBNB ne için kullanılır?

Bir geliştirici olarak, test programını daha geniş kitlelere açmadan evvel ve sonra testnet token’ını kullanarak yeni uygulamalarınızı test edebilirsiniz. Ayrıyeten programı kolaylaştırmak için test edenlere testnet tokenleri ile yardımcı olabilirsiniz. Ana ağdaki bir doğrulayıcı olarak, ağdaki yeni özelliklerin düğümünüzü nasıl etkileyebileceğini ve bir doğrulayıcı olarak sizi ilgilendiren yeni güncellemelerin nasıl kullanılacağını da test edebilirsiniz.

Kullanıcılar için tBNB, BNB üzere fonksiyon görür. tBNB, yeni uygulamaları test etmek ve opBNB airdrop için aşağıdaki ek vazifeler listesinde görüldüğü üzere, kullanıcıların mükafatlar karşılığında uygulama üzerinde bir dizi süreç gerçekleştirebileceği teşvikli testnet programlarına katılmak için kullanılabilir. Kullanıcılar ayrıyeten yeni BSC ağ güncellemelerini test edebilir yahut ana ağda süreç yapmadan evvel kripto varlıkları gönderip almak ve MetaMask’a ağ eklemek üzere BNB Chain’e aşina olabilirler.

OpBNB Airdrop için Testnet BNB kullanımı

opBNB lansmanının bir kesimi olarak takım, 50.000 dolarlık bir airdrop ile bir kampanya başlattı. Kullanıcılar tBNB ile aşağıdakileri içeren ek vazifeleri tamamlayabilirler:

  • BSC test ağından opBNB test ağına tBNB yatırma
  • tBNB’nin opBNB test ağından BSC test ağına çekilmesi
  • BSC testnetinden opBNB testnetine BEP-20 tokenleri (BUSD, BTCB, ETH, USDT, USDC ve DAI) yatırın; bunlar resmi testnet BNB kanalından talep edilebilir.
  • BEP-20 tokenlerini opBNB test ağından BSC test ağına çekin.
  • tBNB’yi opBNB test ağındaki adreslere aktarın.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap