Cardano’nun yeni teknolojisi Warp Transactions nedir?

Cardano’nun yeni teknolojisi Warp Transactions nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano’nun yeni teknolojisi Warp Transactions nedir?

Warp Transactions, Cardano blokzincir ağının yeni geliştirdiği bir sistemdir. Bu yeni sistem sayesinde artık token transferi yapmak için gerekli olan asgarî token ölçüsü tarih oluyor.

Warp Transactions nedir?

Cardano’nun en son yeniliği Warp Transactions, token transferleri için oyunun kurallarını değiştiriyor. Typhon Cüzdanına entegre edilen teknoloji, uzun müddettir devam eden bir sıkıntıya tahlil sunuyor: token transferleri için gereken mecburî en az ADA. Genel olarak Cardano’da token göndermek, spam ve akınlara karşı bir müdafaa olarak tokenlara eşlik etmek için en az 1,14 ADA talep eder. Lakin yeni sistem bu gerekliliği ortadan kaldırmanıza imkan tanıyor.

BTC Piyasası: Cardano’nun yeni teknolojisi Warp Transactions nedir? 1

Warp Transactions nasıl çalışır?

Warp Süreçlerini kavramak için öncelikle UTXO’lar hakkında temel kimi bilgilere sahip olmanız gerekir. Sistemin özünde, süreçler oluşturulur, imzalanır ve akabinde ağ üzerinde yayınlanır. Warp Süreçleri, UTXO süreçlerinin özel bir çeşididir. Çoklu imza teknolojisini kullanırlar ve akıllı kontratlar olmadan fonksiyon görürler. Hem gönderici hem de alıcı süreci imzalar ve bu da süreci işbirliğine dayalı hale getirir.

Warp Süreçleri Typhon Wallet kullanıcılarına özeldir. Taraflardan rastgele biri süreci iptal edebilir yahut reddedebilir. Tokenler, süreç tamamlanana yahut iptal edilene kadar süreksiz olarak “kilitlenir”. Alıcı imzalamazsa süreçler 24 saat sonra sona erer.

Minimum ADA ihtiyacını karşılamak için alıcının UTXO’ları kullanılır. Daha kolay bir tabirle, alıcının cüzdanı ADA faturasını ödüyor ve göndericiyi ekstra masraftan kurtarıyor. Çoklu imza süreçleri Cardano’nun eski zamanlayıcılarıdır. Typhon Wallet bu süreci modernize ederek birkaç tıklama kadar kolay hale getirmiştir. Alıcı, gelen bir süreci fark edecek ve tokenları kabul etmek için imzalaması gerekecektir. Tam karşıtı durumda ise süreç istenirse reddedilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap