Takvim muhakkak oldu: SEC-Coinbase davası ne vakit?

Takvim muhakkak oldu: SEC-Coinbase davası ne vakit?

Paylaş
BTC Piyasası: Takvim muhakkak oldu: SEC-Coinbase davası ne vakit?

SEC-Coinbase davası için takvim belirli oldu. Buna nazaran; tanınan kripto şirketi Coinbase, SEC’in suçlamalarına karşı birinci argümanlarını ve savunmasını 4 Ağustos tarihinde sunacak.

SEC-Coinbase davası ne vakit?

4 Ağustos’ta başlayacak olan takvimde, hakim Katherine Failla, Coinbase’in SEC’in suçlamalarına karşı birinci cevaplarını dinledikten sonra 11 Ağustos’ta ise, davaya uzman statüsünde müdahil olan şahıslar Coinbase’e olan takviyelerini belirten argümanları sunacaklar.

“Amcius Curiae” olarak bilinen ve Ripple ile SEC ortasındaki davada da gördüğümüz bu bağımsız 3. taraflar hususla ilgili fikirlerini beyan edecekler.

Coinbase, savunmasını 3 Eylül tarihinde yapacak. 10 Ekim’de ise bu sefer SEC’in argümanlarını destekleyen “amicus curiae” yorumları dinlenecek Yani davaya müdahil olan fakat bu defa SEC tarafını savunnan uzman bireyler, Coinbase’e karşı olan fikirlerini belirtecekler. 24 Ekim’de Coinbase ikinci defa kürsüye geçecek ve bu sefer SEC’in, birinci savunmasına verdiği yanıta tekrar cevap verecek.

BTC Piyasası: Takvim muhakkak oldu: SEC-Coinbase davası ne vakit? 1

Ne olmuştu?

SEC, kayıt dışı brokerlık yaptığı gerekçesiyle Coinbase’e dava açmıştı.

SEC’ten gelen duyuruda, şu söze yer verilmişti:

“Coinbase, SEC’e hiçbir vakit bir kurulcu, ulusal menkul değerler borsası yahut takas olarak kaydolmamıştır.”

Düzenleyici kurum, Coinbase’in gerçekleştirdiği brokerlık süreçlerinde rastgele bir kayıt ortamı oluşturmadığını ve bu süreçlerden milyarlarca dolarlık yarar elde ettiğini belirtmişti. Ayrıyeten SEC, Coinbase’in yıllarca düzenleyici yapıya baş tuttuğunu ve kayıttan daima kaçtığının altını çizmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap