Ripple Labs ne kadar XRP sattı? Ripple 2. Çeyrek raporu

Ripple Labs ne kadar XRP sattı? Ripple 2. Çeyrek raporu

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Labs ne kadar XRP sattı? Ripple 2. Çeyrek raporu

Ripple Labs, ikinci çeyrek raporunda SEC kararı hakkında konuştu. Şirketin üç aylık raporları yeni bir tarafa işaret ederken, şeffaflığın korunacağına dair kararlar alındı. Pekala, Ripple’ın ne kadar XRP’si var?

Ripple Labs 2. çeyrek raporu

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin üç aylık mali raporlarının içeriğinin, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) davada şirketin açıklamalarını kendisine karşı kullanmasının akabinde olağandan farklı bir hal alabileceğini söyledi.

Öte yandan, XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, Ripple’ın şeffaflığının firmayı dolandırıcılık ve manipülasyon savlarıyla karşı karşıya kalmaktan kurtardığına inanıyor. Deaton, Ripple’ın özel bir şirket olarak mecburî olmadığı vakitlerde bile üç aylık raporlarını yayınladığını, öbür firmaların ise token satışlarını saklayarak süreçleri kasıtlı olarak gizlediğini belirtti.

Avukata nazaran SEC, şayet teşkilat mümkünlüğü görseydi, davasına dolandırıcılık, yanlış beyan yahut manipülasyon suçlamalarını dahil ederdi ve ekledi: “Şeffaf olduğunuzda, isteseler bile dolandırıcılık savında bulunamazlar.”

Garlinghouse ise şirketin şeffaflık göstergesi olarak XRP varlıklarıyla ilgili üç aylık raporları istekli olarak yayınlamaya başladığını fakat raporların davada aleyhine kullanıldığını belirterek gelecekte formatlarında değişiklik olabileceğini ima etti.

BTC Piyasası: Ripple Labs ne kadar XRP sattı? Ripple 2. Çeyrek raporu 1

Ripple ne kadar XRP sattı?

Ripple, 31 Temmuz’da 2023’ün 2. çeyreği için üç aylık XRP piyasaları raporunu yayınladı.

Şirkete ilişkin 30 Haziran’da sona eren 2023 yılının 2. çeyreğinin sonundaki XRP varlıkları, 31 Mart’ta kaydedilen 5.506.585918’den artış göstererek 5.551.119.094 oldu. Ayrıyeten, defter emanetindeki toplam XRP, 2023’ün birinci çeyreğinin sonunda 42.800.000.013 iken, 2023’ün ikinci çeyreğinde 41.900.000.005’e düştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap