PayPal USD (PYUSD) coin nedir?

PayPal USD (PYUSD) coin nedir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal USD (PYUSD) coin nedir?

PayPal USD, tanınan ödeme şirketi PayPal’ın piyasaya sürdüğü, dolara bağlı yeni bir kriptografik stablecoindir. Müşterilerin birebir döviz kuru üzerinden satın alabilecekleri PYUSD, Ethereum blokzincir ağı üzerinde çalışır.

PYUSD nedir?

PayPal USD, stablecoin’lerin ödemeler için sunduğu fırsata katkıda bulunmak üzere tasarlanmıştır ve yüzde 100 ABD doları mevduatları, kısa vadeli ABD Hazineleri ve gibisi nakit muadilleri ile desteklenir. PayPal USD, ABD doları için 1:1 oranında kullanılabilir ve Paxos Trust Company tarafından verilir.

PYUSD ile kullanıcılar şahıstan bireye ödemeler yapabilir, ödeme esnasında satın alımlarını kripto para ile gerçekleştirebilir ve PYUSD’yi PayPal ile öteki cüzdanlar ortasında transfer edebilirler. Buna ek olarak, PYUSD’yi, PayPal tarafından desteklenen kripto para ünitelerine dönüştürmeniz de mümkün.

PayPal’in Lideri ve CEO’su Dan Schulman, yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:

“Dijital para ünitelerine geçiş, hem dijital olarak mahallî hem de ABD doları üzere fiat para ünitesine kolay kolay bağlanabilen istikrarlı bir araç gerektiriyor.”

Ulaş Utku Bozdoğan: PayPal USD (PYUSD) coin nedir? 1

PayPal USD nasıl çalışır?

PYUSD, Ethereum ağı üzerinde çalışan ve Paxos Trust Co. tarafından verilen bir kripto para ünitesidir. Bilindiği üzere Ethereum, günümüzde çevreyi kirletmeyen fakat nispeten merkezi bir ispat formülü temelinde yönetilen tanınan blokzincir ağıdır. Piyasaya sürülen para ünitesi “sabit para birimidir”, yani pahası bir ülkenin para ünitesinin pahasına bağlıdır, bu durumda bir PayPal coin bir ABD dolarına eşittir.

PayPal müşterileri, para ünitesini kurul olmadan teğe bir döviz kuru üzerinden satın alabilirler. Platformun desteklediği başka seçilmiş kripto para ünitelerini kullanarak token satın almak isteyenler, muhakkak ve değişken bir fiyat ödemek zorunda kalırlar. Bu sistemle, kullanıcılar nihayet paralarını PayPal hesapları ve Venmo cüzdanları ortasında gönderebilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap