Kriptoda Kağıt Eller (Paper Hands) nedir?

Kriptoda Kağıt Eller (Paper Hands) nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Kriptoda Kağıt Eller (Paper Hands) nedir?

Kriptoda “Kağıt Eller” terimi, finansal kaosun birinci işaretinde potansiyel kayıp endişesiyle yatırımını satan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır. “Kağıt Ellere” sahip yatırımcılar, piyasanın toparlanması durumunda ekseriyetle potansiyel yararları kaçıracaklarından, düşük risk toleransına sahip olmakla ilişkilendirilir.

Terimin olumsuz bir çağrışımı vardır ve ekseriyetle erken satıcılarla alay etmek için kullanılır. Birisi “Kağıt Eller” olarak tanımlanırsa, kolaylıkla paniğe kapılmış ve kararlılıktan mahrum olarak görülür.

BTC Piyasası: Kriptoda Kağıt Eller (Paper Hands) nedir? 1

Kriptoda “Kağıt Eller” terimi , büyük fiyat dalgalanmalarına karşın yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı söz etmek için kullanılan “Elmas Eller” ile çelişir.

Terim, 2021’de Reddit’te yatırımcıların pay senedi fiyatında artışa neden olduğu berbat şöhretli GameStop kısa sıkıştırması sırasında popülerlik kazandı. Terim, küçük bir kâr için nakde çeviren yahut fiyat düştüğünde paylarını satan ve pay senedi fiyatı fırladığında potansiyel yararlarını kaybeden yatırımcıları tanımlamak için kullanıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap