Kriptoda Hopium Nedir?

Kriptoda Hopium Nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Kriptoda Hopium Nedir?

Kriptoda Hopium, bir ilaç olan “umut” ve “Opium” sözlerini birleştirir. Çevrimiçi topluluklar ortasında kullanılan “Hopium”, kör umut yahut optimistlikle alay etmek için kullanılan bir internet argo terimidir. Hopium, bazen insanın umuda muhtaçlık duyduğunda aldığı hayali bir ilacı tanımlayabilir.

Hopium Nedir?

Kriptoda Hopium, yatırımlarında yanlış, yersiz umutlar besleyen bir yatırımcıyı tanımlar. Örneğin Hopium, meyyit bir coin’in hala potansiyeli olduğuna ve başarılı olacağına inanan bir yatırımcıyı tanımlar. Terim, yatırımcının inkarla kör olduğunu öne sürer. Ayrıyeten, gerçekçi olmayan umutları olan bireylerle alay etmek için kullanıldığından olumsuz bir çağrışım taşır. Bazen bu terim kendilerini alaycı bir formda tanımlamak için kullanılır.

Hopium terimi tıpkı vakitte bir yatırımcının acı gerçeklerle “başa çıkamayacağı” bir durumda kullanılan “Copium” ile de alakalıdır. Her iki terim de kullanımlarında benzerlikler paylaşsa da farklı bağlamlarda kullanıldıkları için bağlı değildirler.

Hopium temelsiz umudu anlatmak için kullanılırken, Copium ise olumsuz bir durumla başa çıkmak için kullanılan başa çıkma sistemlerini tabir eder.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap