Kriptoda Elmas Eller (Diamond Hands) nedir?

Kriptoda Elmas Eller (Diamond Hands) nedir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kriptoda Elmas Eller (Diamond Hands) nedir?

Kriptoda Elmas Eller, terimi, büyük fiyat dalgalanmalarına karşın yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır. Piyasa tabana vurup çöktüğünde, “Elmas Eller” yatırımlarının yine artması umuduyla konumlarını muhafazaya devam eder. Aksine, “Diamond Hands” de fiyat yükselse bile konumlarını muhafazaya devam eder zira yatırımlarını lakin büyük fiyat artışlarından sonra satarlar.

Yatırımlarının yüksek volatilitesinden ötürü kripto ve yatırım toplulukları ortasında kullanılan bir tabirdir. “Elmas Ellere” sahip yatırımcılar, yüksek risk toleransına sahip olmakla ilişkilendirilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kriptoda Elmas Eller (Diamond Hands) nedir? 1

Terimin olumlu bir çağrışımı vardır. Birisi “Elmas Ellere” sahip olarak tanımlanırsa, muteber ve iradeli olarak bilinir. “Elmas Eller” terimi birebir vakitte “HODL” ile de bağlantılıdır. Öteki yatırımcıları konumlarını muhafazaya teşvik etmek için “Sevgili hayat için bekle” kısaltması kullanılır.

Kriptoda Elmas Eller terimi, fiyat dalgalanmaları nedeniyle durumlarını çok erken satan birini tabir eden “Kağıt Eller” ile tezat oluşturur. “Kağıt Eller” terimi genel olarak olumsuz bir çağrışım taşır. Terim, 2021’de Reddit’te yatırımcıların pay senedi fiyatında artışa neden olduğu makus şöhretli GameStop kısa sıkıştırması sırasında popülerlik kazandı. Bu devirde yatırımcılar, öbür yatırımcıları pay senedini “Elmas El” yapmaya ve konumlarını muhafazaya çağırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap