İslami kart Tayyab nedir? Tayyab ne demek?

İslami kart Tayyab nedir? Tayyab ne demek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İslami kart Tayyab nedir? Tayyab ne demek?

İlk İslami kart Tayyab, Türkiye’de hizmete başladı. “İlk İslami kartınızı bugün sipariş edin ve paranızı bereketlendirin.” sloganıyla tanıtılan Tayyab, taşınabilir uygulama üzerinden hizmet veriyor. Kullanıcılar ise “Tayyap ne demek?” sorusunun cevabını merak ediyorlar…

İlk İslami kart Tayyab nedir?

Bir taşınabilir uygulama üzerinden çalışan birinci İslami kart Tayyab Türkiye’de kullanıma başladı. Karta ilişkin internet sitesinde “İlk İslami kartınızı bugün sipariş edin ve paranızı bereketlendirin.” tabirleri yer aldı.

Sitede ayrıyeten kart “Tayyab ön ödemeli dijital/fiziksel kartlar, hangi dinden olursa olsun herkesin rahatlıkla kullanabileceği, ödemelerinizi kolay kolay yapmanızı sağlayacak çağdaş ve etik tahliller sunan bir kart hizmetidir.” denildi.

Tayyab kart ödeme ve elektronik para hizmetleri Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (Sipay) tarafından sağlanmaktadır. Tayyab Technologies Bilgisayar Programcılık Yazılım A.Ş. (Tayyab), ödeme ve elektronik para hizmetlerinin işletilmesinde Sipay’in aracısıdır, Sipay ve hesabı ismine hareket etmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İslami kart Tayyab nedir? Tayyab ne demek? 1

Tayyab kart nasıl çalışır?

Kartın pazarlama stratejisine baktığımızda, fizikî kartta birinci seferde 119 TL alınıyor. Aylık fiyat de “aylık bakım ücreti” ismi ile isimlendirildi ve her ay 7 TL alınıyor. Ayrıyeten ATM’den para yükleme 1,5-2 TL, IBAN’a transfer 2 TL olarak fiyatlandırıldı.

Tayyab ne demek?

Tayyab “helal, pak, âlâ ve hoş” manaları ile ilişkilendirilmektedir. Tayyab sözünün manası ile birinci İslami kartın fonksiyonuna vurgu yapılmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap