Hedera (HBAR) coin nedir, nasıl çalışır?

Hedera (HBAR) coin nedir, nasıl çalışır?

Paylaş
BTC Piyasası: Hedera (HBAR) coin nedir, nasıl çalışır?

Hedera Hashgraph, herkesin süreç yapabileceği ve uygulamaları dağıtabileceği, lakin bir küme işletmenin yazılımı denetlediği platform olarak hizmet etmeyi amaçlayan bi kripto para ünitesi ağıdır.

Bu hedefe yönelik olarak Hedera, onu öteki platformlardan ayıran dikkate bedel tasarım ödünleşimleri yapar. Örneğin, ağ, HBAR kripto para ünitesi için yüksek süreç suratlarını takviyeler, lakin süreç geçmişinin belirlenmesine sadece onaylanmış düğümlerin katılmasına müsaade verir.

Hedera Hashgraph, vakit damgası ve süreç sıralaması üzere temel fonksiyonlarda yer alan düğümlerin sayısını kısıtlayarak, süreçlerin durumunda daha sonra yapılabilecek değişiklik mümkünlüğünü azaltarak süratli bir halde katılık elde edebilir.

Ağ takımı, bu datalara dayanarak karar verirken kendilerine güvenebilecekleri için, bunun işletmelere gerekli bir garanti verdiğini savunur.

BTC Piyasası: Hedera (HBAR) coin nedir, nasıl çalışır? 1

Hedera Hashgraph nasıl çalışır?

Ağın en eşsiz özelliği, hashgraph ismi verilen ve mevcut blokzincirlerinden daha ucuza daha fazla süreç gerçekleştirdiğini tez eden süreçleri gruplamak için bilgi yapısıdır.

Hashgraph, tüm düğümlerin bilgilerini daima olarak birbirleriyle irtibat kurduğu patentli bir algoritmadır ve yepyeni olarak özel kullanım için tasarlanmıştır.

Hedera Hashgraph, halka açık bir ağda kullanılan algoritmanın birinci yinelemesidir.

Hashgraph Mutabakat Hizmeti

Hedera Hashgraph, dağıtılmış ağındaki tüm bilgisayarların süreç geçmişi üzerinde hemfikir olmasını sağlamak için iki tıp düğüm tarafından desteklenen Hashgraph konsensüs sistemini kullanır.

Fikir birliği düğümleri, süreç sırasını ve geçmişini belirlerken, mirror düğümleri bu bilgiyi ağdaki başka paydaşlara iletir.

Geçmişini belirlemek için sonlu sayıda düğüm kullanan Hedera modeli, süreçlerin daha sonra geri alınmamasını sağlar. Bu, birçok klâsik blok zincirinin mutabakata varma halinden farklıdır; burada blokzincirinin durumu, herkese açık bir pazar rekabetinde zincire eklenecek blokları öneren kullanıcılar tarafından belirlenir.

Hedera Yönetişimi

Hedera Hashgraph, süreç sırasını belirleyen mutabakat düğümlerini çalıştırmakla vazifeli, Hedera İdare Kurulu olarak bilinen bir organ tarafından yönetilir.

2020 yılı prestijiyle kurulda Google, IBM ve Boeing dahil olmak üzere toplam 39 üye bulunur. Kurulun rolü, yazılımı yönetmek, değişiklikleri oylamak, fonların hakikat bir formda tahsis edilmesini sağlamak ve çeşitli yetki alanlarında ağın yasal statüsünü korumaktır.

Konseydeki alanın hudutlu olduğuna dikkat edilmelidir. Her üye en fazla iki ardışık üç yıllık azami mühlete sahip olabilir. Bu müddet boyunca, üyeler ağ ve platform kararlarında eşit oy hakkına sahiptir.

Yönetim Kurulu üyeleri bugün ana ağ düğümlerini yönetirken, Hedera grubu bunu gelecekte düğümleri işletmek isteyen herkese açmayı planlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap