Garanti BBVA Kripto nedir, nasıl çalışır?

Garanti BBVA Kripto nedir, nasıl çalışır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Garanti BBVA Kripto nedir, nasıl çalışır?

Garanti BBVA kripto cüzdan ve transfer hizmetini kullanıma açmaya hazırlanıyor. Bankanın paylaştığı bilgilere nazaran Garanti BBVA’nın iştiraki olarak kurulan Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş’nin birinci teşebbüsü Dijital Varlıklar A.Ş oldu.

Garanti BBVA Kripto nedir?

Garanti BBVA Kripto, dijital varlıklarınızı saklayabileceğiniz ve transfer edebileceğiniz bir uygulamadır. Bankanın bu yeni uygulaması üzerinden “Kripto Birikim Cüzdanı” ile Bitcoin ve Ether eserlerinin transfer edilmesi ve saklanması mümkün olacak. Ayrıyeten ilerleyen devirde uygulama içerisinde kripto alım satım özelliğinin de eklenmesi bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Garanti BBVA Kripto nedir, nasıl çalışır? 1

Konuyla ilgili olarak, Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar İdare Şurası Lideri M. Davet Süzer şu sözleri kaydetti:

“Blokzincir teknolojilerine dünya genelinde ağır bir ilgi var. Yeni finansal teknolojilerin üretimi ve kullanılması alanında ülkemiz birçok hususta önde geliyor. Biz de geçtiğimiz yıl bu alanda içinde bulunduğumuz bölgenin en geniş gruplarından birini kurarak önceliğimizi nitelikli, tecrübeli ve küresel ölçekte teknoloji üretebilecek kaynaklar geliştirmeye verdik. Bunun birinci meyvesi olarak da Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş’nin yeni teşebbüsü olan Dijital Varlıklar A.Ş, bir banka iştirakinin birinci organik yatırımı olarak faaliyetlerine başladı. Beta versiyonuyla yayında olan uygulamamız birinci etapta Kripto Birikim Cüzdanı aracılığıyla BTC ve ETH için saklama hizmeti sunacak ve ilerleyen devirde, genişleyen eser ve hizmet yapısıyla çalışmalarını sürdürecek.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap