Elizabeth Stark Kimdir?

Elizabeth Stark Kimdir?

Paylaş
BTC Piyasası: Elizabeth Stark Kimdir?

Elizabeth Stark, Lightning Labs kurucusudur ve blokzincir girişimcileri ortasında kıymetli bir yere sahiptir. Önde gelen dijital para ünitesi siyaseti kuruluşu olan Coin Center’ın bir üyesi ve çok sayıda kripto para şirketi ve teşebbüsünün danışmanıdır.

Elizabeth Stark Hayatı

Kripto para bölümünün kıymetli isimleri ortasında yer alan Elizabeth Stark bir hukuk alımı, bilgisayar bilimcisi ve blokzincir girişimcisidir. Siyaset ve teknolojinin kesişimine odaklandığı Stanford ve Yale’de eşler ortası teknoloji, mahremiyet ve ilgili bahislerde dersler verdi.

2016 yılında Stark, Lightning Network’ün geliştiricisi olan Lightning Labs’ı kurdu. Ağ, saniyede 1 milyona kadar Bitcoin sürecine müsaade vermeyi amaçlayan bir Katman-2 ölçeklendirme tahlilidir. Stark, şirketin CEO’su olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıyeten, kripto yanlısı kamu siyasetini savunan kar maksadı gütmeyen bir kuruluş olan Coin Center’da bir arkadaştır.

2022’de Stark, Lightning Network’ün yeni tepelere ulaştığını gördü. Cash App ve Kraken uygulamaları için para yatırma ve çekme prosedürü olarak kullanılabilir hale geldi. Kısa bir müddet sonra Lightning Labs, ağ üzerinden stablecoin’lerin gönderilmesine müsaade veren bir yazılım olan Taro protokolünü geliştirmek için yatırımcılardan 70 milyon doların üzerinde para topladı. Eylül ayında Taro’nun alfa versiyonu yayınlandı.

BTC Piyasası: Elizabeth Stark Kimdir? 1

Ağın ödeme kanallarında kilitlenen BTC sayısı (genellikle “kapasite” olarak adlandırılır) Haziran 2022’de 4.000’i geçtiğinde Lightning için bir öbür dönüm noktasına ulaşıldı. Ekim ayında da 5.000 BTC sonuna ulaşıldı. Ödeme sağlayıcı Strike, Lightning süreçlerini 2022’de de birtakım Shopify mağazalarında kullanılabilir hale getirdi. Aralık ayında Strike, hudut ötesi transferler için Lightning Network’ü kullanan Kenya merkezli bir Bitcoin tasarruf platformu ve havale hizmeti olan Bitnob’u başlattı.

Yıl boyunca, Stark ayrıyeten kripto kabulü için müjdeleme yapmaya çalıştı. Genç Bitcoin kodlayıcıları Ishaana Misra ve Autumn Domingo’nun da dahil olduğu “En Genç Bitcoin Kodlayıcıları” isimli bir tartışmaya mesken sahipliği yaptığı Bitcoin 2022 konferansına katıldı. MIT Bitcoin Expo 2022’de Lightning Network’ün nasıl çalıştığını ve Bitcoin’in ölçeklenmesine nasıl müsaade verdiğini açıkladığı bir “şömine başı sohbetine” katıldı. Afrika Bitcoin Konferansı’nda YouTuber Sama Time, Bitcoin’in dünyadaki daha geniş rolünü tartışan Stark ile röportaj yaptı.

Stark’ın Lightning Labs’ının 2023’te ilerleme kaydetmeye devam etmesi mümkün. İş zekası şirketi MicroStrategy, 2023’te ağ üzerinde hizmet olarak yazılım eserleri sunacağını esasen duyurdu. Ağ, Ocak ayında birinci Bitcoin ATM entegrasyonunu aldı. Gold Coast, Queensland, Avustralya’daki bir pozisyon aracılığıyla.

Ağdaki süreç sayıları için resmi bilgilere ulaşmak güç, lakin savunucuları Lightning’in hala deneysel bir kademede olduğu konusunda hemfikir görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap