Binance en çok kullanan ülkeler: Türkiye birinci sırada!

Binance en çok kullanan ülkeler: Türkiye birinci sırada!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance en çok kullanan ülkeler: Türkiye birinci sırada!

Binance CEO’su CZ, borsanın şimdiki kullanıcı sayısını açıkladı. Raporlara nazaran, Binance’i en çok kullanan ülkeler sıralamasında Türkiye başta yer alıyor.

Binance en çok kullanan ülkeler hangileri?

Changpeng Zhao Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, Binance’in bugüne dek ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı. Ticaret hacmine nazaran dünyanın en büyük kripto para borsası borsa, bir yıl öncesine nazaran yüzde 25 artışla 150 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

Borsanın başka muvaffakiyetleri ortasında ise Dubai’de Operasyonel MVP Lisansı alan dünyadaki birinci borsa olmak, Binance Japonya’nın resmi lansmanı ve iki yeni Binance Launchpool’un (SİBER ve SEI) eklenmesi de yer alıyor.

Temmuz 2022’de Binance, kayıtlı kullanıcı sayısının 120 milyonu aştığını duyurdu. Bu, borsanın kullanıcı sayısının geçen yıl 30 milyon arttığı manasına geliyor.

BTC Piyasası: Binance en çok kullanan ülkeler: Türkiye birinci sırada! 1

İlk sırada Türkiye var!

Benzer web sonuçlarına nazaran Binance’in son üç aydaki birinci beş trafik kaynağı ve borsayı en çok kullanan ülkeler şu formda sıralanıyor:

  1. Türkiye (yüzde 6,13)
  2. Vietnam (yüzde 5,44)
  3. Rusya (yüzde 5,16)
  4. Arjantin (yüzde 4,63)
  5. Hindistan (yüzde 4,61)

Öte yandan Türkiye’den Binance Global’e trafik son üç ayda bir evvelki üç aya nazaran yüzde 0,82 arttı. Fakat genel olarak tüm ülkeler incelendiğinde, platformun üç aylık vakit diliminde birçok ülkede trafik datalarında düşüş gördüğü kaydedildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap