Andreas Antonopoulos Kimdir?

Andreas Antonopoulos Kimdir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Andreas Antonopoulos Kimdir?

Andreas Antonopoulos, çok satan bir muharrir, konuşmacı, eğitimci ve Bitcoin ve açık blok zinciri teknolojilerinde çok aranan bir uzmandır. Karmaşık bahisleri anlaşılmasını kolaylaştırması ve bu teknolojilerin global toplumlarımız üzerindeki hem olumlu hem de olumsuz tesirlerini vurgulaması ile tanınır.

Andreas Antonopoulos Hayatı

Andreas M. Antonopoulos İngiliz-Yunan asıllı Bitcoin savunucusu, teknoloji teşebbüsçüsü ve müelliftir. 1972’de Londra’da dünyaya gelmiştir.

Antonopoulos 1972’de Londra, Birleşik Krallık’ta doğdu ve Yunan Cuntası sırasında Yunanistan’ın Atina kentine taşındı. Çocukluğunu orada geçirdi ve 17 yaşında İngiltere’ye döndü. Andreas Antonopoulos, University College London’dan Bilgisayar bilimi ve Data İrtibatı, Ağlar ve Dağıtılmış Sistemler alanlarında derece aldı.

2003’ten 2011’e kadar Nemertes Research’te Kıdemli Lider Yardımcısı ve Kurucu Ortak olarak misyon yaptı. Oradayken, Antonopoulos bilgisayar güvenliğini araştırdı ve bilgisayar güvenliğine yönelik en büyük tehdidin tecrübeli bilgisayar korsanları değil, çok karmaşık sistemler olduğunu belirtti.

2012’de Andreas Antonopoulos, Bitcoin’e aşık oldu. Sonunda hür danışman olarak işini bıraktı ve konferanslarda bitcoin hakkında konuşmaya, yeni başlayanlar için danışmanlık yapmaya ve fiyatsız makaleler yazmaya başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Andreas Antonopoulos Kimdir? 1

Ocak 2014’te Antonopoulos, baş güvenlik vazifelisi olarak Blockchain.info’ya katıldı. Eylül 2014’te STK rolünden ayrıldı.

Nisan 2014’te Andreas Antonopoulos, bir Newsweek makalesinde Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olarak tanımlanan Dorian Nakamoto için bir bağış toplama kampanyası düzenledi. Makalede kullanılan raporlama teknikleri, gazeteciler ve Bitcoin topluluğu üyeleri ortasında tartışmalıydı. Makale sonucunda gördüğü ilgiden sonra Nakamoto’ya yardımcı olmayı amaçlayan bağış toplama aktifliği, o sırada 23.000 ABD Doları bedelinde 50 Bitcoin topladı.

8 Ekim 2014’te Antonopoulos, Kanada Senatosu’nun Bankacılık, Ticaret ve Ticaret komitesi önünde senatörlerin Kanada’da Bitcoin’in nasıl düzenleneceğine ait sorularını ele almak için konuştu.

Mart 2016’da, Mastering Bitcoin’in birinci baskısı Antonopoulos tarafından basılı ve çevrimiçi olarak, akabinde Haziran 2017’de ikinci baskısı yayınlandı.

Aralık 2017’de, Roger Ver’in 5 Aralık’ta Twitter’da Andreas Antonopoulos’un 2012’den beri Bitcoin hakkında “belirgin” kamuya açık konuşması göz önüne alındığında yatırım seçimlerini sorgulayan bir kamuya açık gönderi yapmasının akabinde, Antonopoulos’a çalışmalarının binden fazla takipçisi tarafından 100’den fazla Bitcoin’in istenmeyen bağışları gönderildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap