Alex Mashinsky Kimdir?

Alex Mashinsky Kimdir?

Paylaş
BTC Piyasası: Alex Mashinsky Kimdir?

Alex Mashinsky, eski Celsius Network CEO’sudur. Aslen Yahudi kökenli olan ünlü girişimcinin, borsalar aracılığıyla toplamda 44 milyon dolar bedelinde CEL coin sattığı düşünülüyor.

Alex Mashinsky Hayatı

Alex Mashinsky, 5 Ekim 1965 yılında dünyaya gelen bir teşebbüsçü ve işletme yöneticisidir. 13 Temmuz 2022’de Kısım 11 iflas müracaatında bulunan bir kripto para ödünç verme platformu olan Celsius Network’ün kurucu ortağı ve eski CEO’sudur. Mashinsky tıpkı vakitte New York Başsavcısı tarafından açılan bir hukuk davasında sanıktır.

1990’ların başında Mashinsky, IP üzerinden Ses davet yönlendirmenin yanı sıra sıradan sesi işlemek için telekomünikasyon anahtarları sunan birinci firmalardan biri olan VoiceSmart’ı kurdu. Mashinsky, bir bilgisayardan yahut akıllı telefondan isteğe bağlı limuzin ve otomobil hizmetleri rezervasyonu yapmak için 2004 yılında GroundLink’i kurdu. Daha sonra Transit Wireless’ın bir modülü haline gelen Q-Wireless’ın da kurucusuydu. 2014’ten 2015’e kadar Mashinsky, Novatel’in CEO’su olarak vazife yaptı.

Mashinsky, 1965 yılında Ukrayna’da Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesi 1970’lerde ülkeyi terk etmek için müsaade aldı ve daha sonra İsrail’e taşındı. Küçük yaşlardan itibaren, babası üzere bir tamirciydi ve İsrail’de genel telefon sınırlarını kullanır ve kullanırdı. Ergenlik çağındayken, Ben Gurion Havalimanı’ndan müzayedede el konulan malları satın aldı ve kâr elde etmek için tekrar sattı.

BTC Piyasası: Alex Mashinsky Kimdir? 1

Mashinsky, elektrik mühendisliği okuduğu lakin mezun olmadığı birkaç farklı üniversiteye gitti. 1984’ten 1987’ye kadar pilot olarak eğitim aldığı ve Golani Tugayı’nda vazife yaptığı İsrail Ordusunda misyon yaptı. 1988’de İsrail’den ayrıldı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı.

2017’de Bitcoin, Ethereum ve başka kripto para üniteleri üzere dijital varlıklar için bir borç alma ve borç verme platformu olan Celsius Network’ü kurdu. Müşterilerini “bankadan ayrılmaya” teşvik etti ve kripto para mevduatlarında yüzde 18,6’ya varan yüksek faiz oranları teklif etti.

CEO olarak, Celsius hakkında soruları yanıtladığı haftalık bir YouTube canlı yayını olan “Mashinsky’ye Her Şeyi Sor”u sundu. “Bankalar arkadaşınız değildir” yazan tişörtler giymesiyle, başarısız işletmeler (kendisininki dahil) hakkındaki eleştirel yorumları ve Chase Bank’ın bir şubesine ziyan verme teşebbüsü üzere tanıtım şovlarıyla tanındı.

Ocak 2022’de Mashinsky, Celsius’un ticaret stratejisinin denetimini ele geçirdi. İçeriden birtakım bireyler, kıymetli finansal tecrübeye sahip yöneticileri geçersiz kılarak büyük ferdi kripto para ticaretini ferdî olarak yönettiğini bildirdi.

BTC Piyasası: Alex Mashinsky Kimdir? 2

Mayıs 2022’de Celsius’tan 10 milyon dolar çekti. Ekim 2022’de yayınlanan bir rapora nazaran, şirket iflasın eşiğine gelirken müşteriler büyük ölçülerde varlık çekerken para çekme süreçleri gerçekleşti. Arkham Intelligence, Mashinsky’nin borsalar aracılığıyla toplamda 44 milyon dolar kıymetinde CEL token’ı sattığını varsayım ediyor.

13 Temmuz 2022’de, müşterilerin para çekme süreçlerini duraklattıktan bir ay sonra, Celsius Kısım 11 iflas müracaatında bulundu. Mashinsky, “Şirket, geriye dönüp bakıldığında, birtakım zayıf varlık dağıtım kararları olduğu ortaya çıkan kararlar verdi.” dedi.

Mashinsky, 27 Eylül 2022’de Celsius CEO’luğundan istifa etti. Celsius’un eski CFO’su Chris Ferraro, onun yerine süreksiz CEO olarak atandı. Mevduat sahiplerinden oluşan Teminatsız Alacaklar Komitesi, yönetici değişikliğini Celsius’a karşı davaların tahliline yönelik “olumlu bir adım” olarak nitelendirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap