Alephium (ALPH) Coin Nedir? Alephium Coin Mining, Calculator

Alephium (ALPH) Coin Nedir? Alephium Coin Mining, Calculator

Paylaş
BTC Piyasası: Alephium (ALPH) Coin Nedir? Alephium Coin Mining, Calculator

Alephium, Bitcoin çekirdek teknolojileri olan Proof of Work & UTXO’da ölçeklenen ve geliştiren ilk canlı Katman 1 parçalanmış blok zinciridir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alephium’un akıllı sözleşmeleri, güvenlik ve azaltılmış durum kullanımına odaklanarak ölçeklenebilir, işlevsel ve pratik olacak şekilde tasarlanmış ve uygulanmıştır. Durum bilgisi olan UTXO modeli, UTXO modelinin ve hesap modelinin avantajlarını birleştirir.

Alephium (ALPH) Coin Nedir?

Alephium, Bitcoin çekirdek teknolojileri olan Proof of Work & UTXO’da ölçeklenen ve geliştiren ilk canlı Katman 1 parçalanmış blok zinciridir. Gelişmiş enerji verimliliğine sahip yüksek performanslı, güvenli bir DeFi & Dapps platformu sunar.

Teknik tasarımından arayüzlerine kadar Alephium, günümüzde merkezi olmayan uygulamaların karşılaştığı erişilebilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik zorluklarını ele almak için yaratılmıştır.

Programlanabilir ve güvenlidir: Alephium, katman-1 ölçeklenebilirliği ve ETH’de uygulanan hesap modeliyle aynı düzeyde programlanabilirlik sunan ve daha güvenli olan durum bilgisi olan bir UTXO modeli önerir.

PoLW sayesinde daha az enerji tüketir: Proof of Less Work, yeni bloklar çıkarmak için gereken işi dinamik olarak ayarlamak için fiziksel çalışmayı ve Madeni Para ekonomisini birleştirir. Aynı ağ koşulları göz önüne alındığında, Alepium, Bitcoin’e kıyasla enerjinin yalnızca ⅛’sini kullanır.

Kendi özel VM’si (Fi-VM) ile zincir yapısını geliştirir: Güvenlik, geliştirme deneyimi ve güvenilir P2P akıllı sözleşme işlemleri gibi yeni paradigmaların tanıtılmasıyla ilgili büyük iyileştirmeler ile mevcut dApps platformlarının kritik sorunlarının birçoğunu çözer.

dApp‘ler için kendi programlama diline sahiptir: Fi-Lang, Rust sözdizimine benzer. Örneğin, Solidity’den daha kolay verimli ve güvenli akıllı sözleşmeler oluşturmanıza olanak tanır. Merkezi Olmayan Finans uygulamalarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap