VKontakte Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

VKontakte Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Paylaş
VKontakte Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

VK olarak bilinen VKontakte kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor. Rusya’nın Facebook’u olarak bilinen VK tarafından henüz net bir açıklama gelmezken, projenin ise henüz geliştirme aşamasında olduğu öğrenildi ve en kısa sürede bu projenin hayata geçirileceği de aktarıldı.

Rusya’nın önde gelen haber kanallarından olan RNS tarafından yapılan habere göre, Rusya’da faaliyet gösteren en büyük sosyal medya platformu olarak bilinen VKontakte, bütün dünyanın gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir kripto parayı hayata geçirmek için uğraşıyor. VK sosyal medya platformunun resmi rakamlara göre tam 97 milyon kullanıcısı var.

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu kripto para VK tarafından çıkarılırsa, kullanıcılarda kendi profillerinde video paylaşarak ve beğeni toplayarak bu tokendan kazanacak. Aynı zamanda platformun kullanıcıları bu sanal varlık ile gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilecek. 2018 yılında hayata geçirilen ve hala milyonlarca kişi tarafından kullanılan VK Pay ile transfer işlemleri sağlanabilecek. Rusya hükümetinin son zamanlarda kripto paralara sıcak bakması sebebiyle VK böyle bir proje için kolları sıvadı. Rusya lideri Putin, geçmiş senelerde kripto paralara sıcak bakmadığını pek çok kez açıklamıştı. Ancak son zamanlarda aldığı kararlara bakacak olursak kripto paralara karşı önyargılarını yıkmış ve hayata geçirilecek olan projeleri de desteklemeye başladı. Putin tarafından Rusya hükümetine verilen talimat sonucunda hükümet, 2019 temmuz ayına kadar dijital varlık piyasalarındaki düzenlemeleri kabul etmesi gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap