Zcash dolar karşısında gerilerken ZClassic haftalık artış kaydetti

Zcash dolar karşısında gerilerken ZClassic haftalık artış kaydetti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Zcash dolar karşısında gerilerken ZClassic haftalık artış kaydetti

Kripto para piyasası, ZClassic (ZCL) ve Zcash‘in (ZEC) geçtiğimiz hafta boyunca zıt servetler yaşamasıyla farklı madeni paralar ortasında çeşitli faaliyetler gördü. Equihash hashing algoritmasını kullanan bir dijital para ünitesi olan ZClassic, dolar karşısında %0,6’lık kayda kıymet bir artış göstererek haftalık %14,1’lik bir yükselişle sonuçlandı. Buna karşılık, tıpkı hashing algoritmasını paylaşan ve ekseriyetle ZClassic ile karşılaştırılan Zcash, dolar karşısında %5,8’lik bir düşüş yaşadı.

ZClassic ve Zcash ile ilgilenen kripto para yatırımcıları bu coinleri direkt ABD doları ile satın alamazlar. Bunun yerine, evvel Ethereum yahut Bitcoin üzere büyük kripto para üniteleri edinmeleri gerekir, bunlar daha sonra çeşitli borsalarda ZClassic ve Zcash ile takas edilebilir. Bu ekstra adım, daha büyük muadilleri kadar yaygın olarak bulunmayan birçok altcoin için yaygındır.

Raporlama sırasında Zcash, 437,47 milyon $ piyasa pahası ile 26,79 $ yahut 0,00063292 BTC’den süreç görüyordu. Daha geniş kripto para piyasası da Bitcoin Gold (BTG) ve Horizen (ZEN) üzere coinlerin kendi eşsiz piyasa hareketlerini yaşamasıyla çeşitli alım satım faaliyetleri gösterdi.

Teknolojik benzerliklere sahip olsalar da, her bir coinin piyasa şartları ve yatırımcı hassaslığı farklı alım satım sonuçlarına yol açabilir.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap