Kripto topluluğu Sam Bankman-Fried’ın daha fazla suçlamadan kaçınmasını izliyor

Kripto topluluğu Sam Bankman-Fried’ın daha fazla suçlamadan kaçınmasını izliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto topluluğu Sam Bankman-Fried’ın daha fazla suçlamadan kaçınmasını izliyor

NEW YORK – Kripto para bölümü için kıymetli bir gelişme olarak, New York Güney Bölgesi FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’a yönelik ek suçlamalardan vazgeçmeye karar verdi. Bugün açıklanan karar, Bankman-Fried’in yabancı rüşvet, banka dolandırıcılığı yahut yasadışı siyasi bağışlarla ilgili suçlamalarla karşılaşmayacağı manasına geliyor. Damian Williams idaresindeki ofisin bu atağı, Mart ayında yapılması planlanan cezanın süratli bir halde verilmesini sağlamayı amaçlıyor.

Dava, Robert F. Kennedy Jr. ve Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal üzere kamuya mal olmuş şahısların durumun ele alınışına ait kaygılarını lisana getirmesiyle geniş çapta dikkat çekti. Bu bireyler bilhassa Bankman-Fried’in 100 milyon dolar civarında siyasi bağış içerdiği argüman edilen müşteri fonlarını kullanımına ait inceleme eksikliğine dair problemleri lisana getirdiler.

Bu kaygılara karşın, Caroline Ellison’ın Alameda Research’ün suiistimaline ait sözünün detayları mahkemeye sunuldu. Lakin, bu Bankman-Fried için rastgele bir ek duruşmaya yol açmayacaktır. Bankman-Fried için en son karar 28 Mart 2024 olarak belirlendiği için kripto topluluğu artık davayı yakından izliyor. Bu yüksek profilli davanın sonucunun, kripto para piyasasının düzenleyici ortamı için geniş kapsamlı tesirleri olması bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap