SEC Yetkilisi: “Kripto Para Baharına Az Kaldı”

SEC Yetkilisi: “Kripto Para Baharına Az Kaldı”

Paylaş
SEC Yetkilisi: “Kripto Para Baharına Az Kaldı”

SEC yetkililerinden olan Valerie Szczepanik, kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamada tüm yatırımcıları heyecanlandırdı. Dün Bitcoin’in tekrardan 4 bin dolar bandını aşmasından sonra kripto para dünyası da hareketlendi. Günlük işlem hacmi yalnızca Bitcoin’de dün 10 milyar dolar seviyesine yaklaştı. Valerie Szczepanik’te açıklamasında, kripto paralara baharın gelmesine çok az kaldığını belirtti.

Teksas’ta yapılan konferansa katılan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Danışmanı Valerie Szczepanik, “Havada bahar kokusu var ve kripto para baharına da çok az kaldı. Kripto paralar bu baharı yaşarsa, kanun koyucularda diğerleri ile birlikte hareket edecektir. Ve tekrar yineliyorum. Kripto paralara bahar gelmek üzere.” ifadelerini kullandı. Szczepanik yaptığı açıklamanın devamında ise şirketlerin SEC ile iş birliği yapmasını açıkladı. Bu kararın şirketler için çok daha olumlu olacağını da belirtti. Ayrıca birçok şirketin daha hafif yasalara sahip ülkelere taşınmasını da anladığını belirten Szczepanik, gerçek güce ise ABD yasalarına uyan şirketlerin sahip olacağını ifade etti.

SEC tarafından son zamanlarda açıklanan olumlu bildiriler ise dikkatlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz günlerde SEC Başkanı Jay Clayton tarafından da olumlu bir açıklama yapılmıştı. Clayton tarafından yapılan bu açıklamada, Ethereum gibi merkeziyetçi dijital varlıkların menkul kıymet sınıfında olmadığı düşüncesine katıldığını beyan etmişti. Bunun yanında SEC’in BTC EFT işlemine ne zaman onay vereceği ise hala gizemini koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap