Ethereum Bitcoin’i İkiye Katladı

Ethereum Bitcoin’i İkiye Katladı

Paylaş
Ethereum Bitcoin’i İkiye Katladı

Electric Capital, açıkladığı rapora göre Ethereum geliştiricilerinin diğer bütün kripto paralardaki geliştiricilerden çok daha fazla olduğunu açıkladı. 16 milyın GitHub komutunu inceleyen Electric Capital, her ay düzenli olarak kaynak yollayan geliştiricilerden elde ettiği verilere dayanarak bu raporu kamuoyuna sundu.

Electric Capital, Truffle gibi yan geliştiricilerin dikkate alınmaması yüzünden Ethereum’daki geliştirici sayısının az olduğunu söyleyerek, çekirdek geliştiricilerin bile dikkate alınması durumunda Ethereum’un geliştirici sayısı bakımından açık ara önde olduğunu ifade etti. Ethereum’da 99 çekirdek protokole destek sunan geliştirici olduğunu açıklayan Elecetric Capital, bu sayının Bitcoin’de 47 olduğunu belirtti. Yan projelerin dikkate alınmaması durumunda bile Ethereum’un ciddi üstünlüğü görülüyor.

Cardano, EOS, Tron gibi diğer altcoinlerde ise fiyatlarının düşmesine rağmen geliştiricilerinin sayısı sürekli olarak artış gösteriyor. Bu üç kripto paranın 25’ten fazla geliştiricisi mevcut. Electric Capital tarafından hazırlanan raporda ise dikkat çeken bir ayrıntı yer alıyor. Rapora göre kripto paralar 2017 yılından beri yüzde 80 oranında değer kaybetmesine rağmen toplam geliştirici sayısında ise yalnızca yüzde 4’lük bir azalma yaşandı. Raporun devamında ise Blockchain teknolojisine yatırım yapan geliştiricilerin sayısında da son 2 yıl içerisinde %100 artış yaşandı. Şu anda toplam 2800 sanal varlığa yatırım yapan geliştirici sayısı 4000’in üzerinde. Geliştiriciler, çatallaşarak ayrılan kripto paralara çok fazla yönelmiyor. Örneğin Bitcoin’den ayrılan Bitcoin Cash ve Bitcoin Diamond’da yalnızca 5 geliştiri yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap