QuadrigaCX Bütün Varlıklarını Transfer Etti

QuadrigaCX Bütün Varlıklarını Transfer Etti

Paylaş
QuadrigaCX Bütün Varlıklarını Transfer Etti

QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten’in ölümünden sonra cüzdanlarına erişilememesi sonucu QuadrigaCX oldukça zor duruma düşmüştü. Kanada’da faaliyet gösteren ünlü kripto para borsası olan QuadrigaCX, sıcak cüzdanlarında bulunan sanal paralarını, Ernst & Young isimli ünlü denetleme şirketine transfer etti.

Ernst & Young isimli denetleme şirketi bu transferden sonra bir rapor yayınladı. Bu rapora göre QuadrigaCX, hesaplarında tuttuğu bütün sanal paraları 14 Şubat günü ünlü denetleme şirketine transfer etti. Bu transferden önce meydana gelebilecek yanlış transferin önüne geçebilmek için bazı deneme işlemi yapıldı. Yapılan bu deneme işlemleri hayati önem taşıyor. Çünkü daha önceden QuadrigaCX tam 103 adet BTC’yi işlem yapamayan yani soğuk hesap olan Cotten’e yollamıştı. Denetleme şirketi Ernst & Young’a 51 adet BTC, 952 ETH, 822 Litecoin, 2033 Bitcoin Gold ve 33 Bitcoin Cash aktarıldı. Aktarılan bu kripto paraların değeri ise yaklaşık 411 bin dolar seviyelerinde.

 

Tam 145 Milyon Dolar Buhar Oldu

QuadrigaCX’in kurucusu Gerald Cotten, bütün borsa operasyonlarını kendi kişisel bilgisayarından yönetiyordu. Cotten, yoğun güvenlik sağladığından ötürü 145 milyon dolarlık varlığı soğuk cüzdanında tutuyordu. Gerald Cotten’in eşi Jennifer Robertson yaptığı açıklamada ise adeta infial uyandırdı. Robertson yaptığı açıklamada, soğuk cüzdanın şifresini yalnıza eşi Gerald Cotten’in bildiğini söyledi. Cottein’in ölümünden sonra soğuk cüzdana erişim sağlanamadı. Bunun sonucunda da 145 milyon dolar kilitli kaldı. On binlerce yatırımcı ise varlıklarına ulaşamadıklarından dolayı zor durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap