Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır?

Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır?

MetaMask AirDrop için hazırlıklar şimdiden başladı. Potansiyel bir AirDrop durumunda alma ihtimalini güçlendirmek için yapabileceğiniz birkaç şey mevcut…

Aylık 30 milyondan fazla faal kullanıcısı olan MetaMask cüzdanı, elbet kripto alanında en çok kullanılan cüzdanlardan biridir. Kasım 2021’de Consensys CEO’su Joe Lubin, cüzdan için mahallî token MASK’ın piyasaya sürüleceğini söyleyerek birçok yatırımcının bir airdrop hakkında spekülasyon yapmasına neden olmuştu. Fakat daha sonra Mart 2022’de MetaMask’ın ‘aşamalı ademi merkeziyetçiliği’ sürdürmek için kendi token’ını ve Merkezi Olmayan Otonom Tertibi (DAO) başlatmayı planladığını doğruladı.

Lubin ayrıyeten DAO’nun topluluk mülkiyetini tanıtmayı hedefleyeceğinden bahsetti. Bu nedenle, lansman sırasında token’ın havadan atılacağına dair bir onay olmasa da, Lubin’in savı birçok kişinin token’ın bir airdrop yoluyla dağıtılacağına dair spekülasyon yapmasına neden oldu.

Bununla birlikte, MetaMask operasyonlarının başkanı Jacobc.eth, bir röportajda MetaMask’ın token lansmanının bir “nakit gaspı” olmamasını sağlamak için ekstra tedbirler aldığından bahsetti. Ayrıyeten, bir airdrop olsaydı, tokenin gayesi yönetişim vermek olduğundan, “airdrop çiftçilerine” karşı önleyici önlemler alacaklarını da belirtti.

MetaMask Airdrop Nasıl Alınır?

Potansiyel bir MASK airdrop’una hak kazanmak için, kullanıcıların muhtemelen MetaMask’ın sunduğu yerleşik özellikleri kullanmaları ve farklı ağlar ve protokollerle etkileşim kurmaları gerekecektir.

Token Yatırın yahut Satın Alın

Başlamak için, tokenleri cüzdan adresinize göndererek yatırmalı yahut direkt MetaMask’tan ETH satın almalısınız. Token’ları direkt MetaMask’tan satın alırsanız kredi ve banka kartlarını, Apple Pay’i ve banka havalelerini kullanabilirsiniz.

Metamask’ın Takas Özelliğini Kullanın

Airdrop bahtınızı artırmak için MetaMask’ın kendi takas özelliğini de kullanabilirsiniz. Başlamak için uzantınıza gidin ve ‘Değiştir’i tıklayın. Takas etmek istediğiniz token’ı yahut madeni parayı seçin ve tamamladığınızda ‘takas’ sürecini onaylayın.

MetaMask’ın takas özelliğinin bir toplayıcı fonksiyonu gördüğünü ve MetaMask’ın süreç için %0.875 fiyat aldığını da belirtmekte yarar var.

Airdrop için kriterlerden birinin süreç hacminiz olması da olasıdır, bu nedenle birkaç takas yapmanız uygun olabilir. Ayrıyeten bunu her hafta yahut ayda bir yapmaya çalışmalısınız, zira airdrop kriterleri birkaç ay boyunca süreç yapmış olmayı da kapsayabilir.

Metamask’ın Köprü Özelliğini Kullanın

Köprü özelliğini kullanmak için MetaMask uzantınıza gidin ve sizi yeni bir sayfaya götürecek olan ‘Köprü’ öğesini seçin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır? 1

Bu sayfaya getirildikten sonra, öncelikle köprü için amaç zincirinizi ve tokeninizi seçin. MetaMask daha sonra sizin için en ucuz fiyatı otomatik olarak seçecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır? 2

Dilerseniz köprü sağlayıcınızı değiştirmek için ‘Farklı bir fiyat teklifi seçin’ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Takas gerçekleştirmeye benzeri biçimde, Metamask’ın yüzde 0,875 fiyat aldığını not etmekte yarar var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır? 3

Airdrop için diğer bir muhtemel kriter, köprülemeniz gereken makul ölçüler olabilir. Seçiminize bağlı olarak, kriterleri tutturduğunuzdan emin olmak için daha büyük ölçülerde birden fazla takas yapmak düzgün olabilir. Fakat, bu epey maliyetli olabilir ve airdrop’un şu anda spekülatif olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

En Uygun dApp’lerle Etkileşime Girin

Token’larınızı yatırdıktan sonra, farklı ağlardaki merkezi olmayan uygulamalarla da etkileşim kurabilirsiniz. Buradaki fikir, MetaMask cüzdanınızı token takası, staking, randıman çiftçiliği, borç verme ve hatta NFT satın alma üzere süreçleri gerçekleştirmek için kullanmaktır . MetaMask cüzdanınızı dApp’e bağlamayı unutmayın.

Örneğin, Ethereum zincirinde Uniswap, SushiSwap ve OpenSea üzere tanınan dApp’lerle etkileşim kurabilirsiniz. Merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Uniswap, kullanıcıların ERC-20 tokenlerini takas etmelerine imkan tanır. Öte yandan, Sushiswap tıpkı vakitte bir DEX’tir lakin randıman çiftçiliği ve staking üzere ek özellikler sunar.

Metamask’ın Liquid Staking Özelliğini Kullanın

Liquid staking özelliğini kullanmak için MetaMask uzantınıza gidin ve sizi yeni bir sayfaya götürecek ‘Portföy’ü seçin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır? 4

Bundan sonra, ekranın sol tarafındaki ‘Stake’i tıklayın. Bu işlev hala beta evresinde olduğu için yalnızca iki staking sağlayıcısı var: Lido ve Rocket Pool.

Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır? 5

En yüksek mükafata sahip sağlayıcı sizin için otomatik olarak seçilecektir. Başka sağlayıcıya geçmek isterseniz, üzerine tıklamanız kafidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Potansiyel MetaMask Airdrop için Uygunluk Nasıl Artırılır? 6

Sağlayıcıyı tıkladığınızda, stake etmek istediğiniz ETH ölçüsünü girmeniz kafidir; bu size kestirimi bir stake etme mükafatı gösterecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap