Minecraft oynayarak Bitcoin nasıl kazanılır?

Minecraft oynayarak Bitcoin nasıl kazanılır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Minecraft oynayarak Bitcoin nasıl kazanılır?

Minecraft oynayarak Bitcoin kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir Minecraft sunucusu olan Satlantis, kullanıcıların oyun oynarken Bitcoin kazanmalarına imkan tanıyor. Oyuncular, oyunculara her 10 dakikada bir gerçek satoshi (sats) ödeyen sanal bir madencilik havuzuna girebiliyorlar.

Minecraft’ta Bitcoin nasıl kazanılır?

Satlantis, bilgisayarlarda Minecraft: Java Edition aracılığıyla erişilebilen bir Minecraft sunucusudur. Sunucu IP’si play.satlantis.net’tir.

Herkes Satlantis’e girip oyunu oynayabilir, lakin Bitcoin kazanmak için sanal bir ASIC madencisine (gerçek hayatta Bitcoin madenciliği için de gerekli olan madenci türü) sahip olmanız ve akabinde onu zümrütlerle doldurmanız gerekir. Bu, hashrate’inizi artıracaktır (ekranın sağ tarafında görülüyor), yani bir öbür deyişle her 10 dakikada bir Bitcoin şeridi kazanmak için bir çekilişe girmiş olacaksınız.

En düşük düzeyli ASIC madenci, hashrate’inize 10 ekler, fakat sizin için 45’e kadar hash oranı üreten bir ASIC madencisine sahip olabilirsiniz. Kazanma bahtınızı hesaplamak için hashrate’inizi ekranda gösterilen küresel hashrate’e bölmeli ve akabinde 100 ile çarpmalısınız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Minecraft oynayarak Bitcoin nasıl kazanılır? 1

Satlantis’te ASIC madencisini nasıl alabilirim?

ASIC madencilerini Satlantis’e almanın iki yolu vardır: savaş bileti yahut pazar yeri aracılığıyla.

Oyun içi sohbete “/bp” yazarak erişebileceğiniz Battle Pass, fiyatsız ve fiyatlı katmanlarda mevcuttur. Bu yazının yazıldığı an prestijiyle mevcut dönem olan 3. dönemde, bir “Eliptik Sandık” yoluyla bir ASIC madencisini almanıza imkan tanıyan “Eliptik Anahtar” almadan evvel fiyatsız savaş geçişinde 51. düzeye ulaşmanız gerekir.

Ücretsiz bir battle pass’ın 51 evresi sizin için biraz fazla ağır görünüyorsa, premium battle pass size 10. düzeyde bir Eliptik Anahtar verir. Premium bir battle pass’ın Stripe aracılığıyla maliyeti 40 dolar yahut 120.000 satoshidir.

Battle Pass’in düzeyini yükseltmek için üzerinde nitekim etkin olarak çalışmanız gerekir; görevleriniz nadiren olağan oynamanın bir yan eseri olarak tamamlanır. “Waldo Nerede?” üzere eğlenceli misyonlar bulunur. Lakin “Bir oyuncuya 10.000 puan hasar verin” üzere daha kuvvetli vazifeler de vardır.

Bitcoin Satlantis’ten nasıl çekilir?

Nakit çekmeye hazır olduğunuzda, “/withdraw” yazıp akabinde çekmek istediğiniz fiyatı yazmanız kafidir. Daha sonra Lightning Network adresinizi girmeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra sürecin gerçekleşmesi için 48 saate kadar beklemeniz gerekecektir.

Satlantis sunucusu, oyuncuların tüm vakitlerin en tanınan oyunlarından birini oynarken Bitcoin kazanmaları için ilgi cazibeli bir yoldur. Başlamak sıkıntı olabilir, fakat üstteki kılavuz tarafınızı anlamanıza yardımcı olacaktır ve topluluk yeni gelenleri hayli desteklediğinden sunucunun Discord’unda yahut oyun içi sohbette soru sormaktan çekinmeyin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap