Özgür Güneri: “Türkiye Lider Ülke Olabilir”

Özgür Güneri: “Türkiye Lider Ülke Olabilir”

Paylaş
Özgür Güneri: “Türkiye Lider Ülke Olabilir”

Türk Lirası dolar karşısında her geçen sene biraz daha değer kaybetmeye devam ediyor. TL, geçen hafta en düşük seviyesine ulaştı. Türk Lirası’nın sürekli olarak değer kaybetmesinden dolayı insanlar yeni bir arayışa girdi. Bitcoin ve diğer kripto paralara yapılan yatırımlar Türkiye’de çok ciddi oranda yükseldi. Özellikle İstanbul’da inanılmaz bir işlem gerçekleşiyor. OKEx adlı kripto para borsasının CEO’su Andy Cheung yaptığı açıklamada adeta bunları kanıtlar nitelikte konuştu. Cheung, Coindesk ile yaptığı röportajda birbirinden ilginç istatistiki bilgiler paylaştı.

Cheung tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de kripto paralara karşı çok büyük bir ilginin olduğundan bahsetti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de hizmet vermeye başladığımız tarihten itibaren 30 binin üzerinde bir kullanıcı kaydı oluştu. Diğer istatistiklere de bakıldığı takdirde Türkiye’nin kripto para piyasasında liderliğe doğru gittiğini görebiliriz. Türkiye’de kripto paraların yakın zamanda çok daha değer kazanmasını Türk Lirası’nın düşüşüne bağlayabiliriz.” açıklamasında bulundu. Cheung aynı zamanda Türkiye’nin umut veren ve sağlamlık bakımından en güçlü ülkelerden biri olduğunu da belirtti.

Bitcoin’in Türkiye CEO’su Özgür Güneri ise enflasyonun artmasıyla beraber Bitcoin’e olan ilginin de arttığını ifade etti. ING Bank’ın yapmış olduğu anket sonucunda Avrupa üzerinde en çok BTC’nin Türkiye’de olduğu belirlendi. Güneri yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıldan bu yana Bitcoin işlem hacminin 2 kat arttığını açıkladı. Ayrıca Türk Lirası’nın değer kaybettiği her an Bitcoin’in daha çok ilgi göreceğini de beyan etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap