Elon Musk Bile Reaksiyon Verdi: FTX Kurucusuna Ek Suçlamalar Düştü!

Elon Musk Bile Reaksiyon Verdi: FTX Kurucusuna Ek Suçlamalar Düştü!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Bile Reaksiyon Verdi: FTX Kurucusuna Ek Suçlamalar Düştü!

Şaşırtıcı bir formda ABD savcıları, geçen ay müvekkillerini dolandırmaktan hatalı bulunan eski milyarder Sam Bankman-Fried’a karşı ikinci bir dava açmayacaklarını açıkladı. Karar, bilhassa Bankman-Fried’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki siyasi bağışlarıyla ilgili muhtemel ikinci bir dava beklentisiyle kripto para topluluğunun reaksiyonlarına yol açtı. Bilhassa Elon Musk yansısı dikkat çekti.

Savcılar FTX kurucusu hakkında açıklama yaptı

Cuma gecesi Manhattan’daki federal mahkemeye sunulan bir mektupta savcılar, Bankman-Fried aleyhindeki davanın süratle sonuçlandırılmasında “güçlü kamu yararının” olduğunu vurgulayarak kararlarını açıkladılar. Bilhassa Bankman-Fried’in cezasının 28 Mart 2024’te verilmesi planlandığı göz önüne alındığında, bu aciliyetin ikinci bir duruşmanın potansiyel yararlarından daha ağır bastığına inanıyorlar. Bu cezanın, işlediği kabahatlerin mağdurları için müsadere ve tazminat buyruklarını içermesi bekleniyor. Savcının kararı kıymetli.

BTC Piyasası: Elon Musk Bile Reaksiyon Verdi: FTX Kurucusuna Ek Suçlamalar Düştü! 1

Jüri üyeleri, Bankman-Fried’ı 2 Kasım’da FTX müşterilerinden 8 milyar doların berbata kullanıldığı teziyle ilgili yedi dolandırıcılık ve komplo suçlamasından hatalı buldu. Savcılar, ikinci duruşmada sunulabilecek kanıtların çoğunluğunun birinci duruşmada esasen sunulduğunu ileri sürüyor. Yaklaşan cezalar ve mağdurlar üzerindeki potansiyel tesiri, savcıların kararındaki temel faktörler olarak vurgulanıyor.

Kalan suçlamalarla ilgili belirsizlik var

Bankman-Fried ayrıyeten kampanya finansmanı ihlalleri, rüşvet için komplo kurmak ve lisanssız para transferi işi yürütmek için komplo kurmak da dahil olmak üzere altı ek suçlamayla karşı karşıya kaldı. Bu suçlamalar birinci duruşmadan ayrıldı ve Bankman-Fried’ın Aralık 2022’de Bahamalar’dan iade edilmesi birinci yedi suçlamaya odaklandı. Lakin Bahamalar’ın kalan suçlamalarla ilgili davayı şimdi onaylamaması, savcılara nazaran vakit çizelgesini bilinmeyen bırakıyor.

BTC Piyasası: Elon Musk Bile Reaksiyon Verdi: FTX Kurucusuna Ek Suçlamalar Düştü! 2

Bankman-Fried’ın Manhattan’daki ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan tarafından mahkûm edilmesi durumunda onlarca yıl mahpus cezasıyla karşı karşıya kalma ihtimali savcılar tarafından vurgulanıyor. Delillerin birçoklarının aslında sunulduğu göz önüne alındığında, ikinci bir duruşmanın onun mahpus cezasına ait önerilen federal yönergeleri değerli ölçüde etkilemeyeceğini vurguluyorlar.

Elon Musk, reaksiyon verdi

Savcıların kararına cevap olarak Elon Musk bile paylaşım yaptı. Musk, niyetlerini toplumsal medya üzerinden söz etti. Musk, Sam Bankman-Fried’ın çalıntı müşteri fonlarından ABD’li siyasetçilere 100 milyon dolar bağışladığını sav eden bir gönderiye yanıt verdi. Tweet, hükümetin Bankman-Fried’a yönelik, siyasi kampanya finansmanının ihlali de dahil olmak üzere altı suçlamayı geri çekeceğini öne sürdü.

Musk’un kısa ve öz tweet’i “!!”, davanın yüksek tabiatını ve kripto para ünitesi sanayisi için muhtemel sonuçlarını yansıtıyor. Teknoloji ve finans dünyasının en tesirli isimlerinden biri olan Musk’ın yansısı, Sam Bankman-Fried’ı çevreleyen devam eden efsaneye ilgi cazibeli bir katman ekliyor. Kripto para topluluğu bu yasal dramada daha fazla gelişme beklerken, ABD savcılarının Sam Bankman-Fried’a karşı ek suçlamalarda bulunmama kararı, davanın gelecekteki gidişatı ve daha geniş kripto dünyası üzerindeki potansiyel tesiri hakkında soruları gündeme getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap