Avrupa Ülkeleri Kripto Paraları Benimseyemedi

Avrupa Ülkeleri Kripto Paraları Benimseyemedi

Paylaş
Avrupa Ülkeleri Kripto Paraları Benimseyemedi

Kripto paraların bu sene itibariyle artış göstermesinden sonra dünya genelinde kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor. Hatta kripto paraların ticari hacimleri an itibariyle inanılmaz boyutlara ulaştı. Dünyada kripto paralara olan alım miktarı arttıkça Avrupa ülkelerinde ise tam tersi bu sayı git gide azalıyor. Kripto paralar hangi seviyede hangi hacimde olursa olsun Avrupa ülkeleri dijital varlıklara bir türlü ısınamadı. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde sanal paralara olan talep hep aynı seviyede kalmayı başardı.

Bitcoin fiyatının önümüzdeki süreçte ne olacağı herkes tarafından ilgiyle takip edilirken yatırımcılar, kripto paraların kısa vadede çok kar getireceğine inanıyor. Aynı şekilde uzun vadeli yatırımlarda ise kripto paraların sadece zarara uğratacağına inanılıyor. Bunun sebebi ise kripto paraların hala yalnız bırakılmış olmasından kaynaklanıyor. Yani henüz kripto paralarla ilgili herhangi bir yasal düzenlemeler yapılmadı. Bundan dolayı da insanlar Bitcoin ve diğer altcoinlere karşı yaklaşırken temkinli davranıyorlar. Avrupa ülkeleri ise kripto para rüzgarının birkaç sene içinde söneceğini düşünüyor. Ayrıca kısa ve uzun vadede kripto paraların ne gibi bir sonuç doğuracağı ise kestirilemediği için Avrupa Birliği’ne üye ülkeler bu konuda çekimser davranıyor.

Avrupa ülkelerinin kripto paralara soğuk davranması ve yatırım yapmaması yatırımcılar için herhangi bir problem teşkil etmiyor. Ancak böyle geniş bir kitlenin soyutlanması, kripto paralar için milyarlarca dolarlık kayıp olarak gözüküyor.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap