Öngörüleri Çıkabilen 3 Analistten Bitcoin Varsayımı: İşte Hedefleri!

Öngörüleri Çıkabilen 3 Analistten Bitcoin Varsayımı: İşte Hedefleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 3 Analistten Bitcoin Varsayımı: İşte Hedefleri!

Kripto para analistleri, Bitcoin’in gelecekteki gidişatı konusunda bölünmüş durumda. Kimileri 50.000 dolara kadar bir artış öngörürken, başkaları ise potansiyel bir düzeltme konusunda ihtarda bulunuyor. Bu makalede, üç değerli analistten elde edilen bilgileri ve bu kaynakların Bitcoin’in fiyat hareketine ait bakış açılarını inceleyeceğiz. İşte üç farklı Bitcoin varsayımı.

Ali Martinez’den ikaz: Düzeltme geliyor

Öncelikle Kripto analisti Ali Martinez kısa müddet evvel 2016 ve 2019’a ilişkin tarihi bilgilere işaret etti. Bilhassa Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşma potansiyeline ait öngörülerini paylaştı. Lakin Martinez, bu üst taraflı hareketin, kripto paranın 0,786 Fibonacci geri çekilme düzeyine ulaşmasıyla tetiklenen %40’lık bir düzeltmenin gelebileceği konusunda uyardı. Tasfiye Haritası, Bitcoin’in likidite kümeleri nedeniyle 45.000 doları aşmasının sıkıntı olduğunu belirterek, traderları mümkün konsolidasyon karşısında dikkatli olmaya çağırdı.

Martinez, Bitcoin’in geçmiş performansıyla uyumlu olarak 2016’daki %40,37’lik düzeltme ve 2019’daki %53,64’lük düşüş üzere tarihî patern’lerin altını çizdi. EMA geçişinin gösterdiği yükseliş eğilimlerine karşın, Aroon göstergeleri dikkat çekiyor. Bunlar, potansiyel yatay ticarete işaret ettiğinden kısa vadeli dikkatli olunması tavsiye edilmekte.

Tradingshot: Dirençler kırılıyor

ABD’de spot ETF onayına ait spekülasyonların ortasında Bitcoin, 45.000 doların altında kıymetli bir dirençle karşı karşıya. Tradingshot’ın TradingView’deki tahlili, 48.500 dolarlık direncin kırılmasının Bitcoin’in boğa döngüsünde parabolik bir kademeyi başlatabileceğini öne sürüyor. Tarihî modeller, direnç kırılmalarını sırf dört ay uzaklıktaki yarılanma aktifliğine bağladı. Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) stratejilerini kullanan yatırımcılar, 1D MA50’ye geri çekilmeleri satın alma fırsatları olarak görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 3 Analistten Bitcoin Varsayımı: İşte Hedefleri! 1

Bitcoin 45.000 doların altında konsolide olurken, piyasa hissiyatı uzun vadeli tutma davranışı öngörüyor. Çünkü Bitcoin borsa rezervleri birkaç haftanın en düşük düzeyine inmiş halde. CrediBULL Crypto, ETF’nin hem beklentisinin hem de onayının satın alma coşkusunu artırabileceğini söylüyor. Ayrıyeten “söylentiyi satın al, haberi sat” süreci yaratabileceğini öne sürüyor.

Tom Lee’nin Bitcoin iddiası dikkat çekti

Son olarak Fundstrat’ın Yönetici Ortağı Tom Lee, açıklamalarıyla dikkat çekti. Bilhassa yakın vakitte yapılan bir TV programı sırasında Bitcoin’e ait yükseliş görünümünü paylaştı. Bitcoin’in güvenliğini vurguladı. 15 yılı aşan kusursuz geçmişine ve yaklaşık 100 trilyon süreç sayısına dikkat çekti. Lee önümüzdeki yıl Bitcoin için iki olumlu rüzgar görüyor. Birincisi, güvercin para siyaseti. İkinciis ise Bitcoin spot ETF’sinin potansiyel onayı. İkincisi, Bitcoin’i ABD’deki hane halkına açabilir. Böylelikle yaklaşık 170 trilyon dolarlık yatırım yapılabilir sermayeye sahip olabilir. Yani bu da potansiyel olarak Bitcoin için güçlü bir yıla yol açabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öngörüleri Çıkabilen 3 Analistten Bitcoin Varsayımı: İşte Hedefleri! 2

2023’teki ralliyi öngörmüş olan Lee, kripto para üniteleri için gevşetilmiş para siyasetinin kıymetinin altını çizerek bu tıp periyotlarda düşüş döngülerinin olmadığına dikkat çekti. Bitcoin spot ETF’sinin potansiyel olarak onaylanması, bilhassa 401k planlar aracılığıyla artan müşteri erişiminin önünü açabilir ve potansiyel olarak Bitcoin arzını zorlayabilir. Bitcoin potansiyel kilometre taşlarının ve zorlukların kavşağında dururken, analistler Bitcoin’in 50.000 dolara seyahati hakkında çeşitli bakış açıları sunuyor. Yatırımcılara, kripto para ünitesinin dinamik ortamında gezinirken tarihî bağlamı, teknik göstergeleri ve daha geniş piyasa hassaslığını dikkate almaları tavsiye ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap