Mercado Libre Kripto Paraları Yasakladı

Mercado Libre Kripto Paraları Yasakladı

Paylaş
Mercado Libre Kripto Paraları Yasakladı

Latin Amerika’nın en büyük ve en çok tercih edilen e ticaret sitesi olan Mercado Libre, kripto paraların yasaklandığını açıkladı. Yaklaşık 270 milyon kayıtlı müşterisi bulunan ünlü e ticaret sitesinin yatırımcılarından biri de Paypal. Mercado Libre tarafından alınan bu karar şaşkınlıkla karşılandı.

Libre’nin açıkladığı kripto para yasağı bugün (19.03.2019) uygulanmaya başlanacak. Artık müşteriler internet sitesinden bir şey almak için ön ödemeli kartları ve kripto para birimlerini kullanamayacak. Ünlü e ticaret sitesinde elde edilen verilere göre 11,1 bin Ripple, 5,6 bin Bitcoin ve 2,6 bin Ethereum satış ilanı bulunuyor. Alınan bu yasak kararından sonra tüm bu kripto para ilanlarının ünlü e ticaret sitesinden kaldırılacağı öğrenildi.

Bundan 20 sene önce Arjantin’de faaliyete geçen ünlü e ticaret sitesi, pek çok açık arttırmaları da yönetiyor. Yaklaşık 18 ülkede açık arttırmalara ev sahipliği yapıyor. Bu e ticaret sitesi ile kullanıcılar, sıfır ya da ikinci el ürün alma fırsatı elde ediyor. Marcado Libre, Paypal’ın yatırımından önce müşterilerinin kripto para kullanmasına izin veriyordu. Hatta kripto parayla yapılan ödemeleri daha da genişletmek amacıyla geçtiğimiz sene Ripio ile ortaklık kurmuştu. Libre’nin Paypal yatırımından sonra kripto paralara yasak getirmesi ise akıllarda soru işareti bıraktı. Paypal, kendi sektöründe liderliği yakalamak için Latin Amerika pazarına yayılıyor. Paypal bu doğrultuda ilk yatırımını Libre ile yaptı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap