Kripto Para Analisti Brian Kelly: “Bitcoin Henüz Ölmedi”

Kripto Para Analisti Brian Kelly: “Bitcoin Henüz Ölmedi”

Paylaş
Kripto Para Analisti Brian Kelly: “Bitcoin Henüz Ölmedi”

Bitcoin Cuma günü 6.000 $’ın altına düştü. Ama kripto analisti Brian Kelly yatırımcılara bir yıl önce bitcoin’in 2,500 dolar civarında fiyatlandırdığını hatırlatıyor. Vergi kararlarının ve döviz bozdurmalarının sonucunda oluşan kombinasyonunun düşüşlere neden olduğu görüşünde.

Dijital para üzerine odaklanmış bir yatırım firması olan BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, “Fast Money” ye cuma günü yaptığı açıklamada, “Bitcoin için henüz öldü demek doğru olmaz” dedi. “Bunu şu perspektiften değerlendirelim. Bir yıl önce nerede olduğumuzu biliyor musunuz? 2.500 dolar.” Kelly, vergi indirimi, çok sayıda döviz kurumu ve yaklaşık 10 milyar dolarlık başlangıç ​​parası teklifleri (ICO‘lar dahil) gibi şeylerin bir kombinasyonunun fiyatın düşmesi için piyasa kapitalinin en büyüğü olan paraya neden olduğunu söyledi.

Yine de, yatırımcılar bu kadar kesin olmayabilir. Kripto para şubat ayında 6.000 $’a düştü. Ancak aralık 2017’de, bitcoin 19.500 $ civarındaydı. Bu, yüzde 60’ın üzerinde bir fiyat düşüşüne dönüştüğü anlamına geliyor.

Kelly, düşüşün “acı verici” olduğunu söylerken, sıra dışı olmadığını da söyledi.

Kripto piyasalar şu anda bir ayı piyasasında, dedi.

Kelly, “Ve piyasaların nereye gittiğini bilmiyoruz” dedi. “Bu bitcoinin daha da düşmeyeceği anlamına gelmez. Ama bu bitcoin için öldü anlamına da gelmez.”

”Bir cenaze ilan etmeye başladığımızda ve işler cidden korkunç bir hal aldığında, genel düşünce yapısı genellikle düşük seviyelerin yaklaşmakta olduğudur. Bu sebeple umuyorum ki bu cenaze kaynaklı emin olamama durumunu (FUD) lehimize kullanacağız. ‘Bak ne diyeceğim, Bu en düşük seviyelere’ çok yakındı.”

Ve, Güney Kore’de Bithumb borsasında yapılan son kesintiler de dahil olmak üzere, çok sayıda döviz kuru, düzenleyicileri değişiklik yapmaya zorluyor.

Cuma günü, Japon bir mali düzenleyici, gelecekteki kara para aklamalarını önlemek adına iş koşullarını iyileştirmek için birkaç kripto para birimi değişimi talep etti. Olayın ardından cuma sabahı bitcoin yaklaşık 6.400 $ ‘dan 6.081 $’ a düştü.

Ama Kelly bunun uzun vadede kötü bir şey olmadığını söyledi.

“Sistemi temizliyorlar. Daha sağlam olduğundan emin oluyorlar. İnsanların daha iyi olduğundan emin olmak istiyorlar” dedi.

Ayrıca güvenlik ihlali sonrasında 2014’te kapanan Japonya’nın bitcoin borsası Mt. Gox, yatırımcıları gelecek yıla kadar erken geri ödemeye başlayabileceğini söyledi. Muhtemelen 2019’un ilk çeyreğinde gerçekleşecek. Kelly:

“Herkes bir anda bir satış dalgası olacak diye düşünüyor. Ama bu şimdi mümkün değil

Bunun yerine, kripto alım satımı yapan kişilerin kripto para birimleri hakkında uzun vadede düşünmelerini ve ICO’lara yatırım yapmalarını öneriyoruz” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap