Güney Koreli Kripto Kripto Borsası Bithumb Hacklendi, Hırsızlar 30 Milyon Dolar Çaldı!

Güney Koreli Kripto Kripto Borsası Bithumb Hacklendi, Hırsızlar 30 Milyon Dolar Çaldı!

Paylaş
Güney Koreli Kripto Kripto Borsası Bithumb Hacklendi, Hırsızlar 30 Milyon Dolar Çaldı!

Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, hacker saldırısı sonucu 30 milyon dolarlık kripto para kaybettikten sonra mevduat ve para çekme işlemlerini askıya aldı.

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para birimi değişim kurumu olan Seul merkezli şirket, Çarşamba günü, 30 milyon dolar değerinde kripto paranın platformdan çalındığını açıkladı.

Hırsızlığın meydana geldiği saat belli değil, ancak Bithumb yaklaşık Türkiye saati ile 03:53’te tüm depozitoları askıya aldı ve daha sonra tüm kayıplarını önlemek için varlıklarını soğuk cüzdanlara aktarmaya başladı.

Tüm para yatırma ve para çekme hizmetlerinin askıya alınması için bildirimde:

Twitter’da “Kripto para birimlerinin yaklaşık 30.000.000 dolar değerinde olduğunu teyit ettik” dedi. “Çalınan kripto paralar Bithumb’dan karşılanacak ve tüm varlıklar soğuk cüzdanlara aktarılacak.” Bithumb (@BithumbOfficial)

Hırsızlık, muhtemelen, bu durumun resmi olarak onaylanmamış olmasına rağmen, bir hack sonucu ortaya çıktı. Hırsızlığın nispeten küçük bir boyutu göz önünde bulundurulduğunda, bir bilgisayar korsanı, platformda listelenen daha ince işlem gören varlıklardan biri için internet bağlantılı “sıcak cüzdan”a erişmeyi başarmış olabilir.

Bithumb, şirketin tüm zararlarını kapsayacağını ve kullanıcıların varlıklarını taşımada geçici yetersizlikten başka, etkilenmeyeceklerini söyledi. Para yatırma ve para çekme işlemleri 03:53’de yazılma sırasına göre askıya alındı.

Bithumb, CoinMarketCap’e göre şu anda dünyanın altıncı en büyük ve Güney Kore’nin ikinci en büyük kripto para borsası olarak yer alıyor.

Aslında, bu ay Güney Koreli bir borsada ikinci kez saldırıya uğradı. İki haftadan kısa bir süre önce, az bilinen bourse Coinrail, çeşitli ERC-20 coin’leri de dahil olmak üzere yaklaşık 37.2 milyon dolar değerinde kripto para kaybetti.

Bitcoin fiyatı, hack’i takip eden saatte yaklaşık 200 $ düştü ve pazarların önceki 48 saatte gördüğü toparlanmanın büyük kısmını sildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

  1. Kripto Para Analisti Brian Kelly: "Bitcoin Henüz Ölmedi" » BTC Piyasası:

    […] Güney Kore’de Bithumb borsasında yapılan son kesintiler de dahil olmak üzere, çok sayıda döviz kuru, […]
Yorum Yap