JP Morgan, Curve Finance istismarı hakkında konuştu

JP Morgan, Curve Finance istismarı hakkında konuştu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: JP Morgan, Curve Finance istismarı hakkında konuştu

JP Morgan, Curve Finance istismarının akabinde DeFi kesiminin daraldığını düşünüyor.

Curve Finance istismarı DeFi bölümünde güvensizliğe sebep oldu. Bununla birlikte dala dair açıklama ve yorumlar gelmeye devam ediyor.

JP Morgan Curve Finance hack’i sonrasında açıklamalarda bulundu

JPMorgan analistlerine nazaran, son Curve Finance saldırısı DeFi ekosistemini etkilemiş üzere görünüyor. Lakin, DeFi’a olan tesiri denetim altına altında olduğunu düşünülüyor. Tekrar de, genel olarak DeFi ekosistemi küçülme yahut durma modunda kalıyor.

Pazar günü, Curve Finance, kurucusu Michael Egorov’a ilişkin 100 milyon doları aşan krediyi tasfiye riskiyle karşı karşıya bırakan bir istismara maruz kaldı. Egorov, CRV tokenini teminat olarak kullanarak çeşitli DeFi borç verme platformlarında birden fazla kredi aldı. Bu durum, başka DeFi protokolleri üzerinde baskı yaratabilecek büyük bir kredi tasfiyesi riski oluşturdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: JP Morgan, Curve Finance istismarı hakkında konuştu 1

Saldırı, DeFi uygulamalarında yaygın olarak kullanılan Vyper isimli bir programlama lisanındaki bir güvenlik açığı nedeniyle Curve Finance’in dört ana likidite havuzunda gerçekleşti. Lakin, Egorov süratle harekete geçerek CRV varlıklarını satarak ve borçlarını ödeyerek tasfiyeden kaçınmaya çalıştı. Buna karşın, Egorov’un hala borçları ve teminatı bulunduğu biliniyor.

Curve Finance’i kurtarmak için Tron kurucusu Justin Sun, Huobi kurucu ortağı Jun Du, kripto tüccarı DCFGod ve Mechanism Capital kurucu ortağı Andrew Kang üzere birçok büyük yatırımcı bir uyum teşebbüsünde bulundu. JPMorgan analistlerine nazaran, bu cins uyum, bulaşma tesirini sınırlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap