İtalyan Merkez Bankası, Polygon ve Fireblocks ile iş birliği yapacak

İtalyan Merkez Bankası, Polygon ve Fireblocks ile iş birliği yapacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İtalyan Merkez Bankası, Polygon ve Fireblocks ile iş birliği yapacak

İtalya Merkez Bankası, Polygon ve Fireblocks ile DeFi alanında iş birliği yapacağını duyurdu.

İtalya Merkez Bankası’nın Milano Hub’ı, Cetif Danışmanlık ve Polygon Labs tarafından yönetilen bir DeFi tokenizasyon projesini destekleme kararı aldı. Proje, güvenlik token’ları ekosistemini araştırmak maksadıyla kuruldu ve ticari hedef gütmeyecek.

İtalyan Merkez Bankası, Cetfi Danışmanlık ve Polygon Labs tarafından yönetilen DeFi projesini destekleyecek

İtalya Merkez Bankası, Cetif Danışmanlık ve Polygon Labs tarafından yürüteln bir DeFi tokenizasyon projesini destekleme kararı aldığını açıkladı.

Cetif Danışmanlık’ın genel müdürü Imanuel Baharier, DeFi’ın denetlenen kuruluşlar için inançlı ve açık bir işletim ortamı haline gelmesi için şartlar yaratmanın kıymetine inandıklarını belirtti. Proje, kurumsal piyasa iştirakçilerinin düzenleyici yönergeleri uyarken DeFi ortamında faaliyet gösterebilmesine imkan tanımak için çalışacak. Lionity platformunu geliştirerek kurumsal seviyede otomatik piyasa yapan hizmeti sunacaklar.

Bu proje, Polygon Labs, Fireblocks ve öteki kuruluşlarla işbirliği içindedir. İtalyan bankaları, varlık idaresi şirketleri ve başka on finans kurumu da projeye katılacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İtalyan Merkez Bankası, Polygon ve Fireblocks ile iş birliği yapacak 1

Proje, Milano Hub’ın ikinci teklif daveti sırasında seçilmiş ve fintech kategorisinde yeşil ışık alan yedi projeden biri olmuştur. Proje, uzman tavsiyesi ve derinlemesine düzenleyici araştırma takviyesiyle altı ay boyunca Milano Hub tarafından desteklenecek.

Menkul değer tokenizasyonu, Blockchain teknolojisinin gelişmekte olan bir alanıdır. Citi GPS’nin kestirimine nazaran, tokenize edilmiş menkul değerler piyasası 2030 yılına kadar 4 trilyon ila 5 trilyon dolar pahasında olabilir. Özel sermaye ve teşebbüs sermayesi, tokenize edilmiş menkul değerlerde önde gelmektedir ve akabinde gayrimenkul gelmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap