Japan Railways Group, Kripto Paraları Benimsedi

Japan Railways Group, Kripto Paraları Benimsedi

Paylaş
Japan Railways Group, Kripto Paraları Benimsedi

Japonya’da bulunan ve her gün milyonlarca ziyaretçinin kullandığı ünlü demiryolu şirketi Japan Railways Group, ödeme yöntemi olarak kripto paraları tercih etmek üzere olduğu öğrenildi. Japan Railways Group, kripto paralar ile ödeme sistemine geçmek için Japonya’nın en büyük bankasıyla ortak bir kripto para çıkarmayı düşünüyor.
JR Group, alternatif ödeme yöntemi olarak kripto paraları metroda dahil olmak üzere ulusal toplu taşıma kartına entegre etmek istiyor. Eğer ünlü şirket bu hayalini gerçeğe dönüştürmeyi başarırsa yapılan bu hamle, kripto paraların benimsenmesinden ziyade teşvik edici bir hal alır. Böyle bir durumda da Japonya gibi bir ülkenin toplu taşıma araçlarında kripto parayı kullanması, dijital varlıkların diğer ülkelerde de yaygınlaşması ve benimsenmesi bakımından son derece yararlı olacaktır.

Japan Railways Group aynı zamanda kendi kripto parasını da çıkarmak istiyor. Bunun yanında kendi altyapılarını ve borsalarını da oluşturmak istedikleri öğrenildi. Geçen sene Japonya’nın en büyük e ticaret sitesi olan Rakuten, Everybody’s Bitcoin borsasını tam 2 milyon dolara satın almıştı. Bu borsa daha sonra Rakuten Payments olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etti.

JR Group, kendi kripto parasını oluşturduktan sonra kripto para ödemelerinde işlem ücreti de alarak ek bir gelir elde edebilir. Ayrıca bu şirketin Mizuho Bank’ın oluşturduğu kripto parayı kullanma ihtimali de bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap