Coinbene Borsası Bakımdan Hala Çıkamadı

Coinbene Borsası Bakımdan Hala Çıkamadı

Paylaş
Coinbene Borsası Bakımdan Hala Çıkamadı

Dünyanın en büyük ve en çok tercih edilen 20 kripto para borsasından biri olan Coinbene, bakım yapılacağı için alım, satım yapılamayacağını duyurdu. Bu duyurudan sonrada bazı kişiler tarafından hacklendiği iddia edildi. Coinbene yönetimi 26 Mart günü bakım için faaliyetlerini durduracaklarını açıkladıktan sonra sistemlerinin hala kapalı olmasından dolayı bazı kişiler bu durumdan şüphelenmeye başladı. Platform bakıma alınalı saatler oldu fakat hala bir gelişme yaşanmadı.

Coinbene yatırımcılarından biri, Twitter üzerinden Coinbene sayfasına ‘platform ne zaman açılacak’ sorusunu yöneltti. Bu soruya yanıt veren Coinbene yönetimi, gerçekleştirilecek olan güncellemenin henüz başlamadığını açıkladı. Bu yanıttan sonra platforma yüzlerce mesaj atıldı. Güncellemenin hala başlamaması birçok yatırımcıyı kızdırdı. Platformun hacklenildiğine dair iddialarda tam olarak bu noktadan sonra başlıyor. İddiaya göre Coinbene platformunda çalışan bir kişi, güncellemenin yapılamadığını, kripto para borsasının tam 40 milyon dolarlık bir saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Çalışan kişi yaptığı açıklamada ayrıca Coinbene yönetiminin bu durumu insanlara nasıl açıklayacağını bilemediklerinden ötürü geçiştirdiklerini öne sürdü.

Siber korsanlar son zamanlarda dünyaca ünlü kripto para borsalarını hedef almış durumda. Bu yüzden kripto para borsaları sık sık hackleniyor. Gerçekleşen bu saldırıların boyutu milyonlarca doları bulabiliyor. Coinbene platformu da bu tip bir saldırıya maruz kalmış olabilir. Platform tarafından henüz bu iddialar yalanlanmış değil. Yapılacak olan açıklama ise merakla bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap