İsviçre Bankası Kripto Para Hizmetine Başlıyor

İsviçre Bankası Kripto Para Hizmetine Başlıyor

Paylaş
İsviçre Bankası Kripto Para Hizmetine Başlıyor

İsviçre’de faaliyet gösteren Julius Baer bankası yaptığı açıklamayla tüm dikkatleri ve ilgileri üzerine çekti. Julius Baer bankası, Seba Crypto ile anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Buna göre ünlü banka, bundan sonraki süreçte müşterilerine kripto para hizmeti de verecek.

Julius Baer isimli banka, dün yapıkları basın duyurusunda resmen Seba Crypto ile anlaştıklarını duyurdu. Bu duyurudan sonrada banka müşterileri için kripto para hizmeti vereceklerini de belirttiler. Banka ile Seba Crypto arasında anlaşma sağlanarak her konuda mutabakata varıldı. Bundan sonraki süreçte ise İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurulu’nun vereceği karar beklenecek. Denetleme Kurulu’nun Seba Crypto’ya menkul kıymet satıcısı ve bankacılık lisansını vermesi gerekiyor. Bu lisans verildikten sonra yapılan ortaklık fiilen başlayacak.

Seba Crypto isimli kripto para şirketinin 2018 yılındaki hacmi 100 milyon İsviçre Frangı olmuştu. Bu da yaklaşık olarak 99.5 milyon dolara tekabül ediyor. İsviçre’nin ünlü bankası ise geçen sene sağladığı fon tam 382 milyar dolara ulaşmıştı. Bu rakamda 381.5 milyar dolara tekabül ediyor. Seba Crypto aynı zamanda Hypothekarbank Lenzburg ile de bir anlaşma imzalamıştı. Seba Crypto, İsviçre’de faaliyet gösteren bu ipotek bankasıyla çekirdek bankacılık konusunda anlaşmaya varmıştı.

Seba Crypton’un internet adresinden yaptığı açıklamada, Julius Baer bankasının kurucularından olan Peter Gerlach’ın mart ayında gerçekleşecek olan kongrede, Seba Crypton’un yönetim kuruluna seçilmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap