Dev Banka Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Dev Banka Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Paylaş
Dev Banka Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Japonya’nın ünlü finansal şirketlerinden olan Mizuho Financial Group’un katılımıyla ve Japonya’nın en büyük bankalarından olan Mizuho Bank, kendi kripto paralarını çıkarmaya karar verdi. Çıkarmayı düşündükleri kripto paranın ismi ise J-Coin olacak. Ünlü banka yaptığı açıklamada, yeni kripto para projesini hayata geçirmek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Geçtiğimiz sene 1.8 trilyon dolar değerinin olduğu açıklanan Mizuho Bank, yeni kripto para çıkaracaklarına dair ortaya çıkan haberleri doğruladı. Mizuho Bank yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise Mizuho Bank haricinde tam 60 finansal kuruluşun daha bu projede katkısı olduğu açıklandı. JCoin olarak piyasaya çıkacak olan yeni kripto para, 1 Japon Yen’ine eşit olacak.

J-Coin adlı kripto paranın oluşturulacağına ilişkin ilk haberi MHFG Başkanı Yasuhiro Sato verdi. Sato, J-Coin adlı coinin, kripto para dünyasına katılacağını 2017’de duyurdu. Yasuhiro Sato, 2017 yılında Nikkei Asian ile yaptığı röportajda tüm merak edilen soruları yanıtlamıştı. Sato o günkü açıklamasında, J-Coin’in özellikle tüccarlara çok fayda sağlayacağını dile getirmiş ve J-Coin’in insanlar tarafından kısa süre içerisinde kabul göreceğini belirtmişti.

Mizuho, J-Coin’in insanlara çok fayda sağlayacağını düşünüyor. Ödemeler konusunda kredi kartı şirketlerine göre çok daha uygun komisyonlar alınacağını da ifade etti. Ayrıca J-Coin dışında birde ödeme yöntemi olan J-Coin Pay platformu da oluşturuluyor. İnsanlar bu platform aracılığıyla para gönderip çekebilecek, ödemelerini gerçekleştirebilecek ve diğer tüm finansal işlemlerinde kullanabilecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap