Ethereum’un Piyasa Hacmi 15 Milyar Dolara Ulaştı

Ethereum’un Piyasa Hacmi 15 Milyar Dolara Ulaştı

Paylaş
Ethereum’un Piyasa Hacmi 15 Milyar Dolara Ulaştı

Cumartesi günü yükselen kripto para dünyasında hiç şüphesiz en çok dikkatleri Bitcoin çekti. Uzun bir aradan sonra 4 bin dolar bandını aşan Bitcoin, tüm yatırımcılarını sevindirdi. Bitcoin’in dışında yatırımcılarını sevindiren bir diğer kripto para da Ethereum oldu. Ethereum’da çok uzun bir aradan sonra ilk defa 140 dolar bandını aştı ve iç hacmi 15 milyar dolara kadar yükseldi. Ethereum için oldukça önemli olan 140 bandını aşmasından sonra yükselişinin sürüp sürmeyeceği ise merak konusu.

Ethereum başta olmak üzere diğer altcoinlerin fiyatının yükselmesindeki asıl sebep olarak Bitcoin’in yükselmesi olarak görülüyor. Bitcoin fiyatının bu seviyeye ulaşmasındaki asıl neden ise kripto para piyasasının genel olarak fiyat olarak iyi bir noktada olması. Bu sebeple Bitcoin’de yükselişe geçti ve buna paralel olarak Ethereum başta olmak üzere diğer tüm altcoinlerde bu yükselişten etkilendi.

Kripto para piyasasında yaşanan bu ani yükselişten sonra bazı analistlerde birtakım yorumlarda bulundu. Bitcoin’in 140 milyar dolar, Ethereum ise 15 milyar dolarlık hacimlere ulaşmasını memnuniyetle karşılayan analistler, Bitcoin’in piyasa hacminin 150 milyar dolara çıkmasından sonra tekrardan Bitcoin’in eski gücüne kavuşacağı belirtiliyor. Bunun yanında kısa zaman içerisinde Bitcoin’in 6400 bandına ulaşabileceği de ifade ediliyor. Ayrıca uzman analistler tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise Bitcoin fiyatlarındaki artışın sürmesi durumunda bu sene görülmemiş bir rekorun Bitcoin tarafından kırılabileceği ifade edildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap