Electrum Hacklendi, Milyonlarca Dolar Çalındı

Electrum Hacklendi, Milyonlarca Dolar Çalındı

Paylaş
Electrum Hacklendi, Milyonlarca Dolar Çalındı

Ünlü kripto para cüzdanlarından olan Electrum siber korsanlar tarafından saldırıya uğradı ve milyonlarca dolar çalındı. Popüler Bitcoin cüzdanı Electrum tarafından yapılan açıklamada yapılan saldırı hakkında detaylı bilgi verildi. Bu saldırıdan sonra ise yatırımcıların çok daha dikkatli olmaları konusunda ise uyarıldı. Ünlü Bitcoin cüzdanı bundan öncede saldırıya uğramıştı, bu saldırı Electrum’a karşı yapılan ilk saldırı değil.

Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden açıklama yapan Electrum ekibi, gerçekleşen saldırı hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamada yapılan saldırının ‘hizmet engelleme saldırısı’ olduğu açıklandı. Twitter’dan yaptıkları açıklamanın devamında ise gerçekleşen bu saldırıdan sonra tüm Electrum ekibinin seferber olduğunun ve gerekli çalışmalara başlanıldığı aktarıldı. Ünlü platformun hacklenmesi olayı pek çok topluluk tarafından öğrenildi ve çok kısa bir süre içinde haber milyonlara ulaştı. Yapılan incelemeler neticesinde gerçekleşen saldırı 150 ile 300 binlik bir bot ağını kullanan siber korsanların doğrudan cüzdanı hedef aldığı tespit edildi. Gerekli incelemeler hala yapılırken ön rapora göre yapılan bu saldırının çok detaylı ve önceden planlanmış organize bir saldırı olduğu açıklandı.

Ünlü Bitcoin cüzdanına karşı yapılan bu saldırının faturası ise oldukça ağır oldu. Gerçekleşen bu saldırının ortaya çıkardığı toplam zarar milyon dolarları aşıyor. Yapılan saldırının detayları ise ortaya çıktı. Electrum sunucularına sızan siber korsanlar, yatırımcılara ‘yeni bir güncelleme geldi’ bildirisiyle kurum ağzından bir mesaj yolluyor. Kullanıcılarda bu güncellemeyi yaptıkları anda hesap bilgilerini siber korsanlara teslim etmiş oluyor.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap