Kripto Paralar İşlem Hacminde Rekor Kırdı

Kripto Paralar İşlem Hacminde Rekor Kırdı

Paylaş
Kripto Paralar İşlem Hacminde Rekor Kırdı

Kripto paralar son 300 günün en yüksek işlem hacmi seviyesine an itibariyle ulaştı. Yeni yıla büyük umutlarla giren kripto paralar, beklenen yükselişi bir türlü gösteremedi. Umutsuzluk içinde bekleyen yatırımcıların yüzleri ise son günlerde gülmeye başladı. Bitcoin’in liderliğindeki kripto para dünyası ciddi denilecek bir değer kazandı. Yaşanan bu değer artışından sonra genel olarak işlem hacimlerinde de artışlar yaşandı. Artan bu işlem hacimleri ise son 300 günün en yüksek seviyesine ulaştı. En son elde edilen Coinmarketcap verilerine göre bütün sanal paraların toplam hacmi 33,85 milyar dolar oldu. Bu rakam, geçtiğimiz 300 günün en yüksek seviyesi.

Yükselen değerlerin yanı sıra işlem hacimlerinin de ciddi oranda yükselmesiyle birlikte kripto para piyasası hareketlenmeye başladı. Kripto paraların toplam hacminin dışında günlük alım ve satımlarda yaşanan işlem hacimlerinde de büyük bir artış görüldü. Dünya genelinde en çok işlem yapılan kripto para ise Bitcoin ve Ethereum oldu.

Kripto para borsalarından olan ve tüm dünya tarafından kullanılan Binance ve OKek borsaları, 33,85 milyar dolarlık işlem hacminin büyük bir kısmının gerçekleştiği borsalar oluyor. Kripto para borsalarındaki sıralamalara göre ilk 10 sıranın işlem hacminin toplamı tam 30 milyar dolar seviyesinde. Bununda yüzde 27’lik kısmını Bitcoin oluşturuyor. Ekonomi uzmanları yaşanan bu yükselişin bir boğa trendi olduğundan şüpheleniyor. Bitcoin şu an için 3,947 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap