Coinnest Borsası İflas Etti

Coinnest Borsası İflas Etti

Paylaş
Coinnest Borsası İflas Etti

Güney Kore’nin en çok kullanılan kripto para borsalarından olan Coinnest, aldığı kararla platformu kapatacaklarını duyurdular. Ünlü kripto para borsası ilk etapta yeni üyeliklerin alınmasının durdurulduğunu açıkladı. İlerleyen zamanlarda ise kademe kademe borsaya tamamen kapatacakları ifade edildi.

Güney Kore’de aktif olarak hizmet veren en büyük 5. kripto para borsası olan Coinnest, internet sitesi üzerinden yayınladıkları yazıya göre üyelik alımlarını durdurduklarını açıkladı. Temmuz ayının başına kadarda resmi olarak tamamen kapanacaklarını açıkladılar. Ünlü borsa iki sene önce büyük ümitlerle kurulmuştu. Kurulduğu günden itibaren sürekli kendini geliştiren ve büyüyen bir borsa olarak hafızalara kazındı. Ancak geçtiğimiz sene Coinnest kurucusu Jin Yihuan ile beraber yöneticilerinin yolsuzluk iddialarıyla tutuklanmasından sonra eski gücünü kaybetti ve gün geçtikçe kan kaybetmeye devam etti. Bundan 7 ay önce yapılan duruşmada suçlamaların kabul edilmesiyle beraber ünlü CEO ve yöneticiler hapis cezası aldı.

Platformun yöneticilerinin tutuklanması ile ünlü kripto para borsası çok zor bir duruma düştü. Bunun yanında o dönem yaşanan ayı piyasasının etkisiyle de beraber kripto paraların sürekli değer kaybetmesi de ünlü platformu olumsuz etkiledi. Coinnest ayrıca 12 milyonun üzerinde Binance Coin yaktı. Hedefleri 100 milyondu ancak yaşanan bu iflastan dolayı bu hedeflerinin gerçekleşmesi mümkün değil. Binance sanal para borsasındaki Binance Coin’lerin değeri ise şu sıralar 235 milyon doların üzerinde olduğu görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap