Binance, Kripto Paralar ile İlgili Rapor Yayınladı

Binance, Kripto Paralar ile İlgili Rapor Yayınladı

Paylaş
Binance, Kripto Paralar ile İlgili Rapor Yayınladı

Ünlü kripto para borsası Binance, kripto paralar ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Binance tarafından yayınlanan bu raporda kripto paraların durumu ile alakalı analizlere yer verildi. Raporda ayrıca geçtiğimiz yıl Bitcoin ve diğer tüm altcoinlerin büyük düşüş yaşayarak dibi gördüğü açıklandı. Geçtiğimiz sene kripto para piyasasında yaşanan düşüşler ise iki nedene bağlandı. Bu nedenlerden ilki ayı piyasası. Bir diğeri ise sürü psikolojisinde olan yatırımcılar. Kripto paraların ayı piyasası etkisi sebebiyle düşüş yaşamasından sonra paniğe kapılan ve gelen yorumlarla beraber ellerinde bulunan kripto paraları satan yatırımcılar, piyasanın daha hızlı kan kaybetmesine sebep oldu.

Binance borsasının yayınlamış olduğu raporda Bitcoin’in günümüzdeki değeri hakkında da açıklamalar yapıldı. Bitcoin’in geçtiğimiz sene çok kan kaybettiği vurgulanan raporda, Bitcoin’in bu sene ise yeniden doğduğu ifade edildi. Ayrıca Bitcoin’in bu yıl yaşadığı yükselişlerin %75’i nisan ayı içerisinde yaşandığı açıklanarak BTC’nin bu süreç içerisinde yaklaşık %30 civarı bir yükseliş yakaladığı vurgulandı.

Binance’ın yayınladığı raporda en dikkat çekici kısım ise Bitcoin ile ilgili yaptığı analizler oldu. Binance, Bitcoin’in Kasım 2018’de 3100 dolar fiyatıyla dibi gördüğünü belirtti ve Bitcoin’in bu fiyatın daha da altına düşeceğini zannetmediklerini belirttiler. Raporda aynı zamanda 2018 yılında kripto paralar da iç korelasyonun arttığı da dile getirildi. Kripto paralar ile ilgili yapılan bu açıklamalardan sonra birçok yatırımcı da derin bir nefes aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap