Coinbene Hack İddialarını Yalanladı

Coinbene Hack İddialarını Yalanladı

Paylaş
Coinbene Hack İddialarını Yalanladı

Ticari hacim bakımından en büyük 20 kripto para borsası arasında yer alan Coinbene bir basın bildirisi yayınladı. Coinbene tarafından yayınlanan bu bildiride dün ortaya atılan hack iddiaları yalanlandı. Yayınlanan bu bildiride borsada güncelleme ve bakımların ara ara süreceği de açıklanırken güncelleme esnasında sistemin kapalı olmasının gayet doğal olduğu vurgulandı. Ayrıca güncelleme ve bakım süreci boyunca ortaya atılan hack iddiaları da kesin bir dille yalanlandı.

Birçok yabancı basın Coinbene kripto para platformunun uzun süre boyunca kapalı kalmasından dolayı hacklendiğini iddia etmişti. Ortaya atılan bu iddialar ise gün boyu Coinbene tarafından yalanlanmadığı içinde pek çok yatırımcı bu iddiaya inanmış ve endişelenmişti. Beklenen açıklama ise dün akşam geldi ve ünlü borsanın yatırımcıları derin bir nefes aldı.

Coinbene tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin ve Ethereum alım ve satımının güvenli ve hızlı bir şekilde sürdüğü devam edildi. Ayrıca ortaya atılan ‘hack’ iddialarınında asılsız olduğu açıklandı. Güvenlik güncellemesi ve bakım sebebiyle böyle bir kesintinin olmasının ise son derece doğal olduğu ifade edildi. Platform tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle: “Hakkımızda ortaya atılmış olan iddiaların tamamı hayal ürünü. Kripto para borsası olarak bütün faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncelleme ve bakım süreci boyunca kesintilerin olacağını daha önceden de belirtmemize rağmen böyle bir iddianın ortaya atılması bizleri son derece üzmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap