ChatGPT’yi Kripto Araştırmalarında Kullanmanın 5 Tesirli Yolu

ChatGPT’yi Kripto Araştırmalarında Kullanmanın 5 Tesirli Yolu

Paylaş
BTC Piyasası: ChatGPT’yi Kripto Araştırmalarında Kullanmanın 5 Tesirli Yolu

ChatGPT, gerçek kullanıldığında karmaşık tabirleri basitleştirmenize, teknik incelemeleri incelemenize, tokenomikleri ve kurucuların geçmişini tahlil etmenize ve detaylı bir kripto çalışma planı planlamanıza yardımcı olabilir.

Kripto Araştırması için ChatGPT Nasıl Kullanılır?

ChatGPT , kripto araştırması için kullanılabilecek güçlü bir AI sohbet robotudur. Aşina olmayabileceğiniz karmaşık kripto tabirlerini anlamanızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Hakikat kullanılırsa, teknik incelemeler ve token’lar üzere karmaşık bilgileri tahlil etmenize yardımcı olması için ChatGPT’den bile yardım isteyebilirsiniz.

ChatGPT komutları, modele verilen ve sorular, tabirler yahut istekler olabilen girdileri tabir eder. ChatGPT’nin araştırmanızda size nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgili detaylara girmeden evvel, kullanabileceğiniz farklı komut çeşitlerini ve bunları nasıl yapılandıracağınızı anlamakta yarar var.

Pek çok farklı bilgi komutu olsa da, kripto araştırması için ilgili komutlar bilgilendirici, öğretici, görüşe dayalı ve rol oynama halinde kategorilendirilebilir.

1. Bilgi Komutları

Olgulara dayalı bilgi aramak ve kavramları açıklamak için bilgi komutlarını kullanabilirsiniz. Bu komutlar, belli tabirlerin tarifi yahut makul bir sistemin nasıl çalışabileceğinin arkasındaki açıklama üzere genel araştırma gayeleri için kullanılır.

Örnek Komutlar:

 • Kriptoda staking nedir ve karlı mıdır?
 • Gas fiyatları nedir?
 • Hızlı kredi nedir ve bir coin’in fiyatını nasıl tesirler?

2. Öğretim Komutları

Bu komutlar, bota teknik incelemeleri gözden geçirmeyi, bilgileri özetlemeyi yahut token’ları tahlil etmeyi içerebilen bir vazifesi gerçekleştirmesi talimatını vermek için kullanılır.

Örnek komutlar:

 • BNB teknik incelemesinin temel noktalarını özetleyin.
 • BLUR ekosisteminin coin’lerini tahlil edin.
 • Bana fiyatı üzerindeki tesirine ait Ethereum Üçlü Halving’in bir tahlilini sağlayın.
BTC Piyasası: ChatGPT’yi Kripto Araştırmalarında Kullanmanın 5 Tesirli Yolu 1

3. Görüşe Dayalı Komutlar

Görüşe dayalı komutlar, bir projenin artılarını ve eksilerini tartışır. ChatGPT’nin görüş yahut kanıları olmamakla birlikte, bilinen bakış açılarına dayalı olarak bir avantaj ve dezavantaj listesi çıkarabilmektedir.

Örnek komutlar:

 • İlk coin tekliflerine yatırım yapmanın artıları ve eksileri nelerdir?
 • Soğuk cüzdan kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
 • Proof of Stake sisteminin güçlü ve zayıf istikametlerini değerlendirin.

4. Karmaşık Tabirleri ve Mevzuları Basitleştirme

Kripto para dünyası daima olarak gelişmektedir ve karşılaştığımız lakin anlamadığımız karmaşık kavramlar ile tabirler olabilir. ChatGPT ile, modelden onları sindirilebilir bilgi kesimlerine dönüştürmesini isteyebilirsiniz.

Örneğin;

 • Bitcoin madenciliğini bana daha kolay tabirlerle açıklayın.
 • “Kriptografik sağlama işlevini” bir gencin anlayacağı biçimde açıklayabilir misiniz?
 • Sanki kriptoda büsbütün yeni başlayan biriymişim üzere bana “Proof of Work” hakkında bilgi verin.
 • Orta düzey kripto para bilgisine sahibim. Likidite havuzlarını bana açıkla.

5. White Paper İnceleme

Teknik incelemeler, projenin gerisindeki takım tarafından yayınlanan değerli kripto projeleri raporlarıdır. Yardımcı program, token’lar, yol haritası ve projeyle ilgili tüm ilgili bilgiler hakkında derinlemesine bilgiler içerirler. Yatırımcılar için, bir kripto projesinin teknik incelemesini incelemek, proje hakkında temel bilgiler sağladığı ve yatırımcıların şuurlu kararlar almasına yardımcı olduğu için çok kıymetlidir.

Anlamadığınız yahut başınızın karıştığı rastgele bir kısım varsa, ChatGPT’ye takip soruları sorabilir yahut karmaşık tabirleri kolaylaştırmak için üstte belirtilen komutları kullanabilirsiniz.

Örneğin, Bitcoin yardımcı programının “değişim aracı” konusunda başınız karıştıysa, ChatGPT’den bunu daha detaylı açıklamasını isteyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap