Charlie Lee: “Protestolar Etkili Olmaz”

Charlie Lee: “Protestolar Etkili Olmaz”

Paylaş
Charlie Lee: “Protestolar Etkili Olmaz”

Coinbase kripto para borsasının kurucusu olan Charlie Lee, son günlerde artan protesto olaylarıyla ilgili konuştu. Lee yaptığı açıklamada, Coinbase hakkında yürütülen protestoların etkili olamayacağını açıkladı. Aynı zamanda yapılan bu protestolarında Coinbase platformuna en ufak bir zarar dahi veremeyeceğini ifade etti. Bu açıklamalarının yanında Coinbase çalışanlarının Ripple ile işlem yapıp yapmadığı konusuna ise hiç değinmedi.

Coinbase kripto para borsası geçtiğimiz günlerde XRP’yi kendi bünyesinde sınırlı olarak listelemeye başlamıştı. Bu işlemden sonra ise ortaya inanılmaz iddialar atıldı. Birçok analist ve yatırımcıların iddiasına göre Coinbase çalışanları XRP ile işlem yapıyordu. Bu iddialara ise borsa ve Lee tarafından herhangi bir yalanlama gelmedi. Yatırımcılar ise bir daha Coinbase platformunu kullanmayacaklarını belirterek farklı kripto para borsalarına dahil olacaklarını açıkladılar. Tüm bu gelişmelerden sonra ise Charlie Lee açıklama yaparak, bu tür girişimlerin ve protestoların Coinbase platformuna asla zarar vermeyeceğini açıkladı. Lee yaptığı açıklamanın devamında ise bu protestoların kısa bir süre sonra biteceğini ve yatırımcıların mecburen geri dönüp tekrardan Coinbase platformunu kullanmaya başlayacaklarını iddia etti.

Binance ve Coinbase kripto para borsaları arasında tercih yapmak mecburiyetinde kalan ABD’li yatırımcılar, tercihlerini ABD merkezli olmasından ötürü Coinbase’den yana kullanıyor. Bunun nedeni ise Coinbase platformunun merkezinin Amerika’da yer alması, Binance borsasının ise Malta’da yer almasından kaynaklanıyor. Haliyle Amerikalı yatırımcılarda kendi ülkesindeki borsaya güvenerek işlem yapıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap