Bitfinex Borsasını Hackleyenler Tutuklandı

Bitfinex Borsasını Hackleyenler Tutuklandı

Paylaş
Bitfinex Borsasını Hackleyenler Tutuklandı

23 Haziran’da Finance Magnates tarafından hazırlanan haberde, Bitfinex borsasını hackleyen iki İsrailli kardeşin tutuklandığını iddia etti. Bitfinex borsasını hacklemenin yanı sıra aynı zamanda birçok illegal işe daha bulaştığı tespit edilen İsrailli kardeşler, İsrail kolluk kuvvetlerince yakalandı. İsrail polisi tarafından yapılan açıklamada, Assaf ve Eli Gigi isimli iki kardeşin milyonlarca dolarlık vurgun yaptığı ifade edilirken yapılan operasyon sonucu iki kardeşin gözaltına alındığı bildirildi. Polisten elde edilen bilgilere göre iki kardeş, Bitfinex borsasında yer alan kullanıcıların hesaplarını illegal yöntemlerle ele geçirdiği öğrenildi. Bunun sonucunda da hesaplarda yer alan varlıkları birkaç hesaba dağıtarak iz bırakmadan vurgun yapmaya çalıştılar.

Uzun zamandır süren araştırma ve operasyon sonucu iki kardeş kıskıvrak yakalandı. Yıllardır sistematik bir şekilde kripto para hırsızlığı yaptıklarını da kabul ettiler. İki kardeşin vurgun yaparken kullandığı yöntem ise popüler kripto para borsaları ile cüzdanlarının çakmalarını üretip bu kanalı da birçok sosyal medya platformunda yaygınlaştırarak insanları dolandırmışlar. 2016 yılında Bitfinex borsasını hackleyen ve yine milyonlarca dolar dijital varlık çalan kişilerinde bu kardeşler olduğu iddia ediliyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca hacklenen ve birçok hesaba dağıtılan dijital varlıklar yavaş yavaş başka kripto para borsalarına transfer edilmeye başlanmıştı. Bitfinex’in dikkatini çeken bu durum ilgili yerlere bildirildikten sonra soruşturma derinleştirildi ve İsrail vatandaşı oldukları öğrenilen iki kardeş yakalandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap